Verslas

2015.03.18 09:51

Klaipėda stengiasi pritraukti daugiau laivais atplaukiančių turistų

Barselona – ketvirtas uostas pasaulyje pagal kruiziniais laivais atplaukiančių keleivių skaičių. Kasmet vidutiniškai jį aplanko apie pustrečio milijono turistų.

Barselona – ketvirtas uostas pasaulyje pagal kruiziniais laivais atplaukiančių keleivių skaičių. Kasmet vidutiniškai jį aplanko apie pustrečio milijono turistų.

Dėl šiltų orų pirmųjų lainerių Barselona šiemet sulaukė jau vasarį, nors paprastai kruizinis laivybos sezonas čia prasideda balandį ir baigiasi spalį. Vidutiniškai kiekvienas laivas atplukdo iki 2–3 tūkstančių keleivių. Kai kuriomis dienomis į krantą iš kruizinių laivų išlipa net iki trisdešimties tūkstančių turistų.

„Daugiausiai keleivių sulaukiame iš Jungtinių valstijų, bet vis daugiau ir Europos gyventojų per atostogas keliauja laivais. Auga Rusijos rinka, o ateityje mūsų tikslas – išsiplėsti į Aziją“, – sako Barselonos uosto pardavimų vadybininkas Carlesas Mayolas.

Tokio populiarumo, pasak  Barselonos uosto atstovo, pasiekti pavyko per 25 metus. Kruizinė laivyba suaktyvėjo po 1992 m. olimpinių žaidynių, kai atvykę sirgaliai atrado šio miesto privalumus.

„Galima aišku susikviesti ir visą pasaulį į Klaipėdą, bet ar jie grįš – klausimas. Jeigu jie neras dėl ko grįžti, tai jie tikrai negrįš ir savo vaikų neatveš. Aišku, kultūrinis paveldas yra nelygintinas“, – sako Klaipėdos jūrų uosto direkcijos rinkodaros direktorius Artūras Drungilas.

Pasak A. Drungilo, lygintis su  Barselona Klaipėda negali ir dėl to, kad mūsų uostas tik – tranzitinis. Geriausiu atveju, turistai čia praleidžia pusdienį, o Barselonoje – apie dvi kelionės dienas. Vidutiniškai vienas turistas Barselonoje palieka iki šimto eurų, Klaipėdoje – perpus mažiau. Neužsisakę kelionių į Palangą, Neringą ar Žemaitijos nacionalinį parką, kruiziniai turistai laiką leidžia Klaipėdos senamiestyje.

„Miestas stengiasi, investuoja daug į naujų objektų atsiradimą – piliavietės teritorija yra tvarkoma. Yra galvojama apie Pilies korpusų atstatymą, apie Jono bažnyčios atstatymą, taip pat – įkurti nauji privatūs muziejai“, – teigia Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Pernai į Klaipėdą užsuko 63 kruiziniai laivai, šiemet planuojama sulaukti 51. Tikimasi, kad turistų skaičius neturėtų mažėti, kaip ir pernai jų atplauks apie 57 tūkstančius. Nes Klaipėdą aplankys daugiau didesnių laivų.