Verslas

2015.03.16 16:42

R. Dargis: įmonėms svarbu, kaip merai dorosis su iššūkiais

BNS 2015.03.16 16:42

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas Robertas Dargis teigia nekeliantis konkrečių lūkesčių naujiems miestų merams, tačiau iš Vilniaus ir Kauno merų tikisi naujovių.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) vadovas Robertas Dargis teigia nekeliantis konkrečių lūkesčių naujiems miestų merams, tačiau iš Vilniaus ir Kauno merų tikisi naujovių.

„Mes neturime kažkokiam konkrečiam merui išreikštų konkrečių lūkesčių. Pramonės įmonės didžiąja prasme veikia eksportui ir iš esmės priklauso, bet ne tokia dalimi, kaip galėtų atrodyti, nuo vienokio ar kitokio mero, kuris galėtų paveikti eksportą. Be abejonės, įmonės veikia miestuose ir joms svarbu, kaip merai dorosis su iššūkiais. Tarkime, susisiekimas yra svarbi tema, socialinė infrastruktūra, darželiai, mokyklos. (...) Šiandien sunku spręsti ką nors, bet tikimės, kad kažkokios naujovės ateis“, – BNS sakė R. Dargis.

Pasak jo, per pusmetį turėtų paaiškėti, ar naujam Vilniaus merui Remigijui Šimašiui ir Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui pavyks susidoroti su iššūkiais ir išspręsti pagrindines miestų problemas.

R. Dargio teigimu, nuogąstavimai dėl V. Matijošaičio interesų suderinamumo dėl jo valdomos įmonių grupės „Vičiūnai“ yra nepagrįsti.

„Aš bijau, kad daug baimių yra dėl V. Matijošaičio ir daug negražių dalykų išsakyta. Aš pats vis tik vertinu žmogaus pasiekimus, kuriuos jis yra padaręs, ir nesinaudodamas kažkokia politine įtaka. Jis veikia absoliučiai konkurencingoje, atviroje erdvėje. Mano galva, tai yra didelis pliusas žmogui ir didelių gebėjimų įrodymas. (...) Aš nebūčiau tiek nusigandęs, kad miestui gali būti blogybė tokio žmogaus kaip V. Matijošaitis atsiradimas. Per anksti nedarykime išvadų, pasižiūrėkime, kaip jam seksis“, – kalbėjo pramonininkų vadovas.

R. Dargis sakė teigiamai vertinantis tiesioginius merų rinkimus.

„Iš esmės šitie merų rinkimai man patiko ta prasme, kad buvo tiesioginiai merų rinkimai. Miesto mero mandatas yra sustiprėjęs, tai nėra vien tik tarybos narių nuomonė, tai yra gyventojų nuomonė, ir aš manyčiau, kad čia naujas etapas Lietuvos politinėje kultūroje ir politinėje erdvėje. (...) Man atrodo, matysime daug įdomių pasikeitimų, kas iš tikrųjų darys įtaką visam politiniam fonui Lietuvoje“, – BNS tvirtino R.Dargis.

Sekmadienį 40-yje Lietuvos savivaldybių vyko merų rinkimų antrasis turas. Antrajame ture Vilniuje nugalėjo liberalas R. Šimašius, įveikęs iki šiol meru dirbusį Artūrą Zuoką. Kaune mero postą iškovojo verslininkas V. Matijošaitis , įveikęs nuo 2007 metų Kaunui vadovavusį konservatorių Andrių Kupčinską.