Naujienų srautas

Verslas2015.02.12 21:36

Vilniaus viešojo transporto taupymo planai: mažesni autobusai, mažiau reisų

Diena.lt 2015.02.12 21:36

Vilniaus miesto savivaldybė jau pasiskelbė, kad miesto viešasis transportas 2013 metais, įgyvendins išlaidų mažinimo miesto maršrutuose planą. Skelbiama, kad dėl naujojo plano kasmet tikimasi sutaupyti beveik 10 milijonų litų.

Vilniaus miesto savivaldybė jau pasiskelbė, kad miesto viešasis transportas 2013 metais, įgyvendins išlaidų mažinimo miesto maršrutuose planą. Skelbiama, kad dėl naujojo plano kasmet tikimasi sutaupyti beveik 10 milijonų litų.

Pavyzdžiui, planuojama optimizuoti autobusų ir troleibusų darbą, įsigyti mažesnės talpos transporto priemonių, statyti dalį autobusų Antrajame troleibusų parke Justiniškių gatvėje.

„Vien sujungę du viešojo transporto parkus, autobusų ir troleibusų, į vieną ir įgyvendinę pirmąjį bendrovės valdymo optimizavimo etapą jau dabar esame sutaupę apie 3,5 milijonus litų. Papildomai sumažinę išlaidas miesto maršrutuose  ir kasmet sutaupydami beveik po 10 milijonų litų, planuojame atnaujinti parką ir taip pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“, – sakė įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Savivaldybė praneša, kad sujungus du viešojo transporto parkus – autobusų ir troleibusų – į vieną, atsirado galimybė optimaliai išnaudoti visas turimas teritorijas.

2013 metais ketinama apie 30 autobusų perkelti į troleibusų parką ir taip sumažinti ridą be keleivių, kai ryte autobusai tušti važiuoja į maršrutų pradžią, o vakare – grįžtą į parką.

Iš Justiniškių gatvės autobusams arčiau pasiekti maršrutus Pilaitėje, Lazdynuose, Fabijoniškėse. Todėl prieš pradedant važiuoti jiems įprastais maršrutais, kelionės ilgis jiems sutrumpės apie 120 tūkst. km per metus, dėl to išlaidos kasmet sumažės 0, 6 milijonais litų.

Išlaidos bus mažinamos ir dyzeliniu kuru varomus autobusus pakeitus naujais dujiniais autobusais, taip tikimasi sutaupyti apie 4 milijonus litų kasmet.

Įgyvendinus išlaidų mažinimo planą, ne per piką, kuomet viešojo transporto keleivių skaičiai gerokai sumažėja, bus naudojami mažesnės talpos autobusai ir todėl kasmet bus sutaupoma beveik 3,2 milijonai litų.

Bendrovė planuoja įgyvendinti ir kitas autobusų bei troleibusų darbo optimizavimo miesto maršrutuose priemones: kai kuriuose maršrutuose sumažinat transporto priemonių skaičių, taip pat kai kuriuose maršrutuose sumažinti po 1 ar 2 reisus tuo metu, kai keleivių yra mažai ir tokiu būdu sutaupyti apie 2,1 mln. Lt per metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi