Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Tikimybė, kad Graikija paliks euro zoną vis dar išlieka

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble penktadienį pabrėžė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos yra vis dar įmanomas tuo atveju, jeigu Atėnams nepavyktų susitarti su savo tarptautiniais kreditoriais. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble penktadienį pabrėžė, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos yra vis dar įmanomas tuo atveju, jeigu Atėnams nepavyktų susitarti su savo tarptautiniais kreditoriais. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

Paklaustas apie galimą Graikijos pasitraukimą iš euro zonos per Austrijos visuomeninio transliuotojo kanalą ORF, W. Schaeuble sakė: „Mes negalime atmesti tokios galimybės“.

„Europa pasirengusi padėti Graikijai, bet Graikija turi leisti jai padėti“, – sakė Vokietijos finansų ministras, ginantis reikalavimus vykdyti griežto taupymo priemones ir reformas mainais į paramą Atėnams.

Vasarį Graikija sutiko, kad jai dar keturiems mėnesiams būtų pratęstas finansinės paramos terminas, nors naujoji vyriausybė tikėjosi visiškai naujo susitarimo. Tačiau Atėnai negaus likusios programoje numatytos paramos dalies, tol, kol detaliai neįvardins savo reformų planų.

Derybos tarp Graikijos ir jos partnerių atsinaujino šią savaitę, bet įtampa tarp Graikijos ir Europos vadovų išlieka.

Europos komisijos pirmininkas nepatenkintas derybų pažanga

Graikijos premjeras Aleksis Tsipras šiandien Briuselyje susitinka su Europos komisijos pirmininku Jeanu Claude`u Junckeriu ir Europos parlamento pirmininku Martinu  Schulzu, kad aptartų kaip pagerinti derybas tarp Atėnų ir Briuselio dėl Graikijai reikalingos finansinės paramos. J. C. Junckeris pabrėžė, kad deryboms trūksta progreso ir kad nesekmės, šiose derybose, būti negali, o Europos centrinis bankas patvirtino, kad padidins nepaprastųjų paskolų ribą Graikijos bankams dar šešiais šimtais milijonų.

Vakar Graikijos premjeras Aleksis Tsipras bandė užtikrinti euro zonos partneres, kad Graikija laikysis naujojo pagalbos plano su kreditoriais nepaisant aštrių Atėnų ir Berlyno pareiškimų. Vokietija nori, kad Graikija laikytųsi ankstesnės vyriausybės taupymo plano, jos nuomonei pritaria ir vadinamoji troika – Europos Komisija, Europos Centrinis Bankas ir Tarptautinis Valiutos Fondas.

„Aš nepatenkintas pastarųjų savaičių pažanga. Nemanau, kad mums pavyko pasiekti reikšmingą progresą, bet ir toliau mėginsime siekti teisingų išvadų“, – sakė J. C. Junckeris.
 
Atėnai tikina, kad laikysis naujų susitarimų, pasiektų vasario 20-tą dieną, o ne ankstesnės vyriausybės taupymo plano. Aleksis Tsipras taip pat, patikino, kad Atėnų problemos yra visos euro zonos problemos ir kad euro zonos narės turėtų rodyti solidarumą Graikijai, pasiryžusiai įvykdyti visas reformas, kurias yra pasidažejusi mainais už didesnę paskolą.
 
„Graikija jau pradėjo vykdyti savo įsipareigojimus, dėl kurių buvo susitarta su euro grupe vasario 20-tą dieną, todėl tikimės, kad mūsų partneriai vykdys savo įsipareigojimus. Aš labai optimistiškas – aš visada optimistiškas. Mes rasime sprendimą ir aš tikiu, kad jis atitiks mūsų visų bendrus poreikius. Manau, kad nėra jokių Graikijos problemų, yra visos Europos problemos, nes mes proeuropietiški ir norime būti vieningi ateityje“, – kalbėjo A. Tsipras.

J. C. Junckeris teigė, kad nesekmės derybose būti negali, nes tada Graikija bus priversta palikti euro zoną, o bendrijai dabar kaip niekad reikalinga vienybė. Tačiau ne visi galimybę, kad Graikija paliks euro zoną  vertina neigiamai. Štai net daugiau nei pusė vokiečių mano, kad Graikija turėtų išeiti, o net aštuoniasdešimt procentų vokiečių mano, kad Graikija derybose su euro zonos parterėmis elgiasi nepatikimaI.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi