Naujienų srautas

Verslas2019.04.04 17:14

Susisiekimo ministerija apie EP pritarimą Mobilumo paketui: tai tik vienas mūšių ilgame kare

Europos Parlamentui ketvirtadienį pritarus Mobilumo paketui, Susisiekimo ministerija pažymėjo, kad tai tik vienas iš mūšių ilgame kare.

„Kaip jau susisiekimo ministras Rokas Masiulis sakė, tai tik vienas iš mūšių ilgame kare. Šiandienos Europos Parlamento (EP) sprendimas nereiškia, kad paketas įsigalioja – tai tik EP nuomonė. Kad teisės aktas įsigaliotų, dar turi įvykti EP ir Tarybos derybos“, – LRT.lt atsiųstame komentare teigė ministerija. 

Anot susisiekimo viceministro Ričardo Degučio, dabar laukia tarpinstitucinės derybos.

„Kaip žinia, šiandien EP patvirtino savo poziciją, mes žinom jų poziciją, žinom Tarybos poziciją. Kitas žingsnis – tarpinstitucinės derybos“, – ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje aiškino R. Degutis, kurį cituoja BNS.

„Kada jos prasidės, čia yra klausimas, bet būtent per tarpinstitucines derybas bus susitarta dėl to galutinio varianto“, – BNS teigė viceministras.

Susisiekimo ministerija: būtų logiška, jeigu EK atsiimtų pasiūlymą

Susisiekimo ministerija LRT.lt teigė, kad vis dėlto tokioms deryboms šioje sesijoje galimybių nematanti, „nes nėra laiko“. 

„Galutinį derybų rezultatą turėtų patvirtinti EP plenarinėje sesijoje, tačiau liko tik viena sesija – jau balandžio 18 d. 

Be to, pirminiu vertinimu, ši EP nuomonė atspindi tai, dėl ko mes nuogąstavome – objektyvios diskusijos šiame rinkiminiame periode neįmanomos. EP nuomone, vilkikas grąžinamas namo kas 4 savaites, komandiravimas skaidomas, taigi ne visi vairuotojai galės būti iškomandiruoti, nėra atsižvelgta į poilsio infrastruktūros trūkumą ES. 

Manome, kad tiek ES Tarybos poziciją, tiek EP nuomonę turės iš naujo įvertinti jau kita Europos Komisija ir naujas Europos Parlamentas. Logiška būtų, jeigu Europos Komisija atsiimtų pasiūlymą, nes jis radikaliai nukrypo nuo pirminių tikslų. Komisija galėtų ieškoti kitokio sprendimo, kuris nesupriešintų Europos Sąjungos šalių“, – komentavo ministerijos atstovai. 

Vilkikai bus priversti grįžti į registracijos šalį

Europos Parlamentas (EP) skelbia, kad Mobilumo paketu siekiama pagerinti tolimųjų reisų vairuotojų padėtį. Tačiau kai kurie pakete esantys punktai Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos, Bulgarijos vežėjams yra itin nepalankūs.

Esminis reikalavimas, kuriam priešinasi Lietuva ir kitos šalys – periodiškai grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos šalį. Šis reikalavimas yra nepalankus ES pakraščiuose esančioms valstybėms. 

Kitas siūlymas – kabotažo ribojimas. Vadinasi, priėmus paketą, bus ribojama galimybė teikti transporto paslaugas kitose šalyse, nustatant reikalavimą daryti kelių dienų pertrauką tarp kabotažo operacijų. 

Dar vienas siūlymas – vairuotojų savaitinio poilso kabinoje draudimas.

Dėl šių punktų Mobilumo paketas skaldo ES šalis į priešingas stovyklas. Nors jis turėtų pagerinti vairuotojų padėtį, tačiau, kaip tikina Susisiekimo ministerija, sumažintų mūsų šalies transporto sektoriaus konkurencingumą.

Taip pat kai kurie Lietuvos ekspertai ir politikai atkreipia dėmesį, kad šis paketas – tai didžiųjų šalių bandymas apsaugoti savo rinkas nuo konkurencingų Lietuvos vežėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi