Verslas

2015.09.08 13:45

R. Masiulis: derybos dėl VAE gali paspartėti suformavus Estijos vyriausybę

BNS 2015.09.08 13:45

Derybos dėl naujos atominės elektrinės Visagine (VAE) projekto turėtų pasistūmėti po to, kai Estijoje bus suformuota nauja vyriausybė, tikisi energetikos ministras Rokas Masiulis.

Derybos dėl naujos atominės elektrinės Visagine (VAE) projekto turėtų pasistūmėti po to, kai Estijoje bus suformuota nauja vyriausybė, tikisi energetikos ministras Rokas Masiulis.

„Latviai turėjo rinkimus praėjusiais metais, estai ką tik turėjo rinkimus, tai tas pusmetis praktiškai praėjo laukiant. Aš labai tikiuosi, kad kai estai sudarys vyriausybę, kad suaktyvės visos diskusijos ir bent jau mes išsiaiškinsime visas tikrąsias jų pozicijas. Tokiam projektui reikia kantrybės ir net sunku prognozuoti, kiek laiko tas užimtų“, – Seime ketvirtadienį sakė R. Masiulis.

Estijoje parlamento rinkimus kovo 1-ąją laimėjo valdančioji Reformų partija, kuri kol kas dar nesuformavo koalicijos.

Estijos Ekonomikos ministerijos vicekancleris energetikos klausimais Ando Leppimanas sausio pabaigoje BNS sakė, kad šalies pozicija dėl VAE nepakito – kol kas investuoti į projektą nėra ekonomiškai protinga.

Premjeras Algirdas Butkevičius pernai gruodį Baltijos šalių premjerų susitikime Taline pažadėjo sustiprinti derybas su „Hitachi“ ir partneriais Latvijoje bei Estijoje dėl VAE statybos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sausį Davose susitikusi su „Hitachi“ vadovu Hiroaki Nakaniši, sakė, kad bendrovė tebenori dalyvauti projekte ir investuoti į kitus ekonomikos sektorius.

Energetikos viceministras Aleksandras Spruogis neseniai BNS teigė, kad Baltijos šalys kol kas negali atsakyti, ar VAE projektas yra konkurencingas, tačiau tikino, kad partneriai domisi projektu.

Lietuva 2011 metų vasarą parinko „Hitachi“ strateginiu investuotoju į atominę elektrinę, bet po metų surengtame patariamajame referendume projektas nesulaukė paramos.

Pernai spalį sudarytoje Švedijos vyriausybėje pirmą kartą yra ir žaliųjų atstovai, kurie prieš rinkimus žadėjo išjungti atomines elektrines.