Naujienų srautas

Verslas2019.04.04 13:55

Duris atvėrė pirmasis „Akropolis“ užsienyje

LRT.lt 2019.04.04 13:55

Lietuviški „Akropoliai“ įžengė į kaimyninę Latviją – Rygoje ketvirtadienį atidarytas moderniausias Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centras „Akropole“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Į 98.000 kv. metrų ploto prekybos ir pramogų centrą ir jo infrastruktūrą projektą vystanti Lietuvos bendrovė „Akropolis Group“ investavo 180 mln. eurų. Dviejų aukštų pastate įsikūrė beveik 170 nuomininkų – apie 140 mados ir laisvalaikio prekių parduotuvių, naujas kino centras su IMAX technologijos sale, laisvalaikio centras, Ledo arena, sporto klubas, 30 skirtingų kavinių bei restoranų.

Tarp pagrindinių Rygos „Akropole“ nuomininkų yra didžiausios Latvijoje parduotuvės. Prekybos ir pramogų centre įsikūrė ir lietuviški prekių ženklai, kurie plėtrą užsienyje pradėjo kartu su „Akropoliu“ – Rygos „Akropole“ lankytojai ras pirmuosius Latvijoje restoranus „Grill London“, „Paslėpti receptai“, „Ali šokoladinė“, „Thierry“ kepyklėlę.

„Džiaugiuosi, kad tapome šio puikaus miesto dalimi, todėl pirmiausia noriu padėkoti Rygai ir jos gyventojams. Tai pirmasis mūsų bendrovės prekybos ir pramogų centras užsienyje, architektūriškai sudėtingas ir išskirtinis projektas, kai moderniame pastate išsaugoma ir istorijos dvasia. Kartu tai ir didžiausia „Akropolis group“ investicija, kuri siekia 180 mln. eurų. Todėl konstruktyvus bendradarbiavimas su miestu mums buvo labai svarbus ir reikalingas. Dėkoju visiems, kurie prisidėjo, kad svajonė apie Rygos „Akropole“ – moderniausią, naujų patirčių kupiną prekybos ir pramogų centrą – šiandien taptų realybe. Ši patirtis leis mums sparčiau ir drąsiau plėtoti naujus „Akropolius“ kitose šalyse“, – sakė „Akropolis group“ valdybos pirmininkas Vytautas Labeckas.

Kaip jau skelbta, Rygos „Akropole“ yra vienas didžiausių ir reikšmingiausių komercinio nekilnojamojo turto projektų, įgyvendinamų Latvijoje per pastarąjį dešimtmetį. Prekybos centras iškilo Maskavas gatvėje, buvusio Kuznecovo porceliano fabriko teritorijoje.
Prekybos ir pramogų centro interjerą kūrę architektai į modernų pastatą įkomponavo istorinį buvusio fabriko paveldą.

Lankytojams įrengta 2300 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, projekto vystytojai taip pat investavo 7 mln. eurų į prekybos centro aplinkos ir aplinkinių gatvių transporto infrastruktūros plėtrą. Buvo įrengta estakada virš Maskavas gatvės, rekonstruotos aplinkinės gatvės, įrengtos naujos autobusų ir tramvajų stotelės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi