Verslas

2012.12.29 13:48

Patvirtinta: vidutinė sąskaita už elektrą augs 4,5 lito

Erika Fuks, DELFI.lt 2012.12.29 13:48

Vienos laiko zonos elektros skaitiklius turintiems vartotojams elektra pabrangs iki 50 ct už kilovatvalandę, kai rudenį skaičiuota, jog ji didės iki 52 ct už kilovatvalandę. Dabar standartinė elektros kaina yra 0,46 ct už kilovatvalandę. VKEKK pirmininkė Diana Korsakaitė sakė, jog tai reiškia, kad jei rudenį buvo skaičiuojama, kad vidutinė sąskaita už elektrą nuo naujų metų augs 7 litais, patvirtinus naujas kainas ji didės apie 4,5 lito.      

Vienos laiko zonos elektros skaitiklius turintiems vartotojams elektra pabrangs iki 50 ct už kilovatvalandę, kai rudenį skaičiuota, jog ji didės iki 52 ct už kilovatvalandę. Dabar standartinė elektros kaina yra 0,46 ct už kilovatvalandę. VKEKK pirmininkė Diana Korsakaitė sakė, jog tai reiškia, kad jei rudenį buvo skaičiuojama, kad vidutinė sąskaita už elektrą nuo naujų metų augs 7 litais, patvirtinus naujas kainas ji didės apie 4,5 lito.

„Didžioji dalis gyventojų, kurie naudojasi standartiniu planu, o tokių gyventojų yra apie 70 proc., mokės 50,1 centą su PVM už vieną kilovatvalandę, – sako D. Korsakaitė.  – Visos pozicijos buvo perskaičiuotos ir pokytis nuo to, kas buvo suplanuota, prie to, kas iš tikrųjų bus nuo sausio pirmos dienos, yra mažesnis nuo 2 centų iki 1,2 centų, o pagrindinei masei vartotojų mažiau 1,8 cento.“

Pasak jos, gyventojams, turintiems dviejų laiko zonos skaitiklius, dieninis tarifas didės 2 centais mažiau nei planuota, o naktinis – 1,2 cento.

„Jeigu buvo planuotas vidutinės sąskaitos padidėjimas apie 7 litus, tai dabar galėtų būti laukiamas apie 4,5 lito, - sakė D. Korsakaitė. - Komisija galutinai pritarė „Lesto“ valdybos sprendimui ir pritarė, kad buvo teisingai išdiferencijuota sumažinta viršutinė kainos riba ir tas reiškia, kad tiek buitiniai vartotojai, tiek verslas sutaupys per ateinančius metus apie 120-130 mln. litų.“

Šios lėšos yra sutaupomos „Lietuvos energijai“ sumažinus gamybos kvotą ir įvertinus mažėjantį PVM mažesniuose tarifuose. „Lesto“ grynojo finansinio rezultato tai nepaveiks.

„Lesto“ tai keičia galutines kainas, keičia bendras pajamas, bet nebuvo pakeista skirstymo paslaugos kaina, kuri ir yra pagrindinė „Lesto“ veikla, - dėstė „Lesto“ Visuomeninio tiekėjo tarnybos direktorius Ramūnas Kiaulėnas. - Šis šviežias kainų pakeitimas visas (vartotojų - DELFI) grupes paveikia vienodai, nes VIAP kainos pasikeitimas paveikia visas grupes, jis nėra skirtingas atskiroms vartotojų grupėms ir VIAP kaina yra vienoda visoms vartotojų grupėms, tai tas pakeitimas, sumažėjimas, jis paveikė visas klientų grupes.“

DELFI skelbė, kad Vyriausybei priėmus nutarimą, kad „Lietuvos energija“ turės gaminti mažiau šalies elektros sistemos balansą užtikrinančios elektros kiekio, kuri yra dotuojama iš elektros tarifo, elektros kaina nuo kitų metų gali brangti 1-1,5 ct už kilovatvalandę mažiau.

Lapkritį VKEKK pritarė bendrovės „Lesto“ siūlytiems elektros energijos kainų pakeitimams, kurie numato, kad už elektrą gyventojams nuo kitų metų teks mokėti vidutiniškai 13 proc. daugiau. Įskaičiavus PVM, vidutinė elektros kaina turėjo augti iki beveik 52 ct už ct už kilovatvalandę.