Verslas

2015.09.08 13:45

Teismai nurodė grąžinti į „Air Lituanica“ sudėtą savivaldybės turtą

ELTA2015.09.08 13:45

Oro linijų bendrovę „Air Lituanica“ valdanti įmonė „Start Vilnius“, kurios įstatinis kapitalas buvo didinamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis ir nekilnojamuoju turtu, privalės grąžinti investicijas, nusprendė teismai.

Oro linijų bendrovę „Air Lituanica“ valdanti įmonė „Start Vilnius“, kurios įstatinis kapitalas buvo didinamas Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis ir nekilnojamuoju turtu, privalės grąžinti investicijas, nusprendė teismai.

Ar Vilniaus savivaldybė teisėtai padidino „Start Vilnius“ (anksčiau vadinosi „Šiaurės miestelis“) įstatinį kapitalą, Lietuvos Aukščiausiasis ir Lietuvos apeliacinis teismai aiškinosi prokurorų prašymu. Prokurorai teigė, kad sprendimai investuoti savivaldybės turtą buvo priimti be ekonominio ir socialinio pagrindimo. Jie prašė teismo akcijų pasirašymo sutartis pripažinti negaliojančiomis, grąžinti savivaldybės turtą ir taip apginti viešąjį interesą.

Teismai nutartis civilinėse bylose priėmė praėjusią savaitę – kovo 5 ir 6 dienomis.

Aukščiausiasis Teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti ankstesnį Apeliacinio teismo sprendimą – 2012 m. pabaigoje sudaryta 651 645 eurų (2 250 mln. litų) vertės akcijų sutartis privalo būti anuliuota. Jai bus pritaikyta restitucija – „Start Vilnius“ šią sumą turės grąžinti Vilniaus miesto savivaldybei. Kaip jau buvo nuspręsta anksčiau, Vilniaus miesto savivaldybė valstybei turės sumokėti ir 12 502 eurų (43 170 litų) žyminį mokestį.

Lietuvos apeliacinis teismas savo ruožtu priėmė sprendimą civilinėje byloje, kur bylinėtasi dėl sostinės tarybos sprendimo perduoti „Start Vilnius“ 20 pastatų, vertų daugiau nei 6,37 mln. eurų (22 mln. litų).

Anot prokurorų, 2012 m. kovo 12 d. priimtu sprendimu savivaldybė ir vėl pažeidė Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo įstatymą, nes dar kartą ekonomiškai ir socialiai nepagrindė savo sprendimų.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nutarė palikti nepakeistą ankstesnį Vilniaus apygardos teismo sprendimą. „Start Vilnius“ ir savivaldybės sandoriui analogiškai bus pritaikyta restitucija,  pastatai turės būti grąžinti savivaldybei. Tiesa, šis sprendimas dar galės būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

ELTA primena, kad „Start Vilnius“ jau buvo priverstas savivaldybei grąžinti 5,06 mln. litų vertės nekilnojamąjį turtą, kurio didžiąją dalį sudarė socialinis būstas, ir 0,5 mln. litų piniginį įnašą. Tai padaryti praėjusių metų gruodžio 29-ąją buvo įpareigojęs Aukščiausiasis Teismas.

Bendrovės „Start Vilnius“ kontroliuojama „Air Vilnius Group“ valdo 68,73 proc. „Air Lituanica“ įstatinio kapitalo. 30,51 proc. „Air Lituanica“ akcijų dalijasi bendrovės „Air Vilnius Group“ dalininkai, 0,76 proc. oro linijų bendrovės akcijų valdo Lietuvos pašto antrinė įmonė „Baltic Post“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.