Verslas

2019.04.04 13:29

Suskubusiems deklaruoti pajamas – geros žinios: permokas VMI žada pradėti grąžinti dar šį mėnesį

Gyventojams ir toliau deklaruojant pajamas, mokesčių inspekcija sako, kad pajamų mokesčio permokas deklaracijas pateikusiems žmonėms pradės grąžinti dar šį mėnesį.

Naujausiais duomenimis, pajamas deklaravo jau daugiau nei 500 tūkst. žmonių. Dauguma deklaracijas pateikusių gyventojų atgaus pajamų mokesčio permokas.

Daugiau nei 348 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma, jiems bus grąžinta beveik 61 mln. eurų GPM permokų suma. Beveik 105 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti 35 mln. eurų GPM.

Pirmiausia pinigai bus grąžinami žmonėms, kurie deklaracijas be klaidų pateikė elektroninėje sistemoje.

Kaip Eltą patikino VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė, GPM permokas planuojama pradėti grąžinti jau šį mėnesį.

„VMI deklaruotas GPM permokas stengiasi grąžinti gyventojams kaip įmanoma anksčiau, permokas planuojama pradėti grąžinti balandžio mėnesį. Deklaruotos permokos pirmiausia bus grąžinamos tiems gyventojams, kurie deklaracijas pateiks savarankiškai el. būdu, laiku ir jos bus užpildytos be klaidų, o pateikti duomenys sutaps su VMI turimais duomenimis. VMI susidariusias permokas visiems pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvata grąžina iki liepos 31 d. Sistema sąrašus sudaro atsitiktine tvarka. Pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atlieka kiekvieną darbo dieną, visada atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas“, - Eltai komentavo I. Gedminienė.

Kaip teigė VMI atstovė, pildant pajamų deklaraciją dažniausiai klystama deklaruojant ne visas pajamas iš individualios veiklos, gyventojai pamiršta deklaruoti nekilnojamojo turto nuomos pajamas, gautas už išnuomotą butą, namą ar žemę, deklaruoja įmokas už studijas, nors jas jau yra deklaravęs kitas šeimos narys. 

Šiais metais mokesčių inspekcija pristatė dvi naujoves: palengvino deklaravimo procesą tėvams ir leido procentą pajamų mokesčio paaukoti profesinėms sąjungoms. Šia galimybe jau pasinaudojo 1500 gyventojų.

Pajamas už praėjusius metus bus galima deklaruoti iki gegužės 2-osios, o visos pajamų mokesčio permokos gyventojų sąskaitas pasieks iki liepos pabaigos.