Verslas

2019.04.04 09:51

„Telia“ atleidžia šimtus darbuotojų (papildyta 15:03 Užimtumo tarnybos komentaru)

Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2019.04.04 09:51

Telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ ketvirtadienį planuoja masinį darbuotojų atleidimą. Iš viso per kelis etapus bus atleisti 285 darbuotojai.

Apie tai LRT.lt patvirtino bendrovės atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis.

„Telia“ informavo, kad šiuo žingsniu planuojama veiklos rokiruotė – mažinamas darbuotojų skaičius „Telia Lietuvoje“ ir didinamas naujų darbo vietų skaičius Vilniuje veikiančiame „Telia Global Services Lithuania“ paslaugų centre.

Per 2019 metus „Telia Lietuvoje“ dirbančių žmonių skaičius sumažės 285 etatais, tuo metu „Telia Global Services Lithuania“ paslaugų centro komandą iki šių metų pabaigos planuojama padidinti iki 500 darbuotojų. 

Įgyvendinant struktūrinius pokyčius daliai „Telia Lietuva“ darbuotojų pirmiausia bus siūlomos vidinės karjeros galimybės, pavyzdžiui, darbo pozicijos Vilniuje veikiančiame ir sparčiai besiplečiančiame paslaugų centre. Jeigu bus poreikis, bendrovė tikina, kad darbuotojams padės persikvalifikuoti – tam bus rengiamos vidinės karjeros dienos, pasitelkiamos jau vykdomos programos, pavyzdžiui, „Telia“ IT akademija“. 

Tais atvejais, kai darbuotojams pagal jų turimas kompetencijas vidinių karjeros galimybių neatsiras arba siūlomos naujos pozicijos jų netenkins, jų darbo sutartys bus nutraukiamos, teigė bendrovė pranešime žiniasklaidai. Taigi iš viso planuojama, kad 2019 m. keliais etapais darbo sutartys gali būti nutrauktos su 285 darbuotojais, o tai sudarytų iki 12 procentų „Telia Lietuva“ komandos. 

Darbuotojai, su kuriais bus nutraukiamos darbo sutartys, gaus ne tik visas Lietuvos įstatymų nustatytas išmokas, bet ir, atsižvelgiant į jų veiklos įvertinimą, papildomus priedus, tikina benrovė. Siekiant palengvinti jų integraciją darbo rinkoje, pagal poreikį bus siūlomos įvairios konsultacijos.

„Žmonės iš mūsų nori kokybiškų paslaugų, patogaus aptarnavimo ir geros kainos. Todėl, kaip didžiausia Lietuvos telekomunikacijų bendrovė, privalome būti ne tik technologijų, bet ir verslo valdymo lyderiai – tiek rinkoje, tiek „Telia Company“ grupėje. Artimiausiu metu planuojame skirti didelį dėmesį ir investicijas gerinant klientų aptarnavimo sistemas ir skaitmeninant vidinius procesus. Dėl to, iš esmės peržiūrime darbuotojų atsakomybes ir jų vykdomas darbo užduotis. Tai yra būtina siekiant sukurti lankstesnę, paprastesnę ir sklandžiau veikiančią įmonės struktūrą, kuri visos „Telia“ grupės mastu įgis didesnę reikšmę ir svorį“, – apie pokyčius pasakojo „Telia Lietuva“ vadovas Danas Strömbergas.

Rekvizitai.lt duomenimis, balandžio 3 d. įmonėje dirbo 1923 darbuotojai, tačiau A. Stasiulaitis LRT.lt patikslino, kad šie duomenys nėra teisingi, iš viso dirba apie 2700 žmonių. 

„Pačioje „Telia“ dirba apie 2400, o „Telia Company“ paslaugų centre dar apie 300 darbuotojų“, – sakė jis.

Iki tol didžiausias darbuotojų skaičiaus pokytis, remiantis rekvizitai.lt, fiksuotas 2018 gegužės 23 d., kai buvo atleista apie 200 žmonių.

Šių metų sausio gale bendrovė išsiplatino pranešimą, kad „Telia Lietuva“ pajamos 2018 m. per metus išaugo 2,1 proc. ir pasiekė 376,5 mln. eurų.

Grynasis „Telia Lietuvos“ pelnas 2018 m. pakilo beveik dešimtadaliu – 9,2 proc. – iki 54,7 mln. eurų.

Rekvizitai.lt duomenimis, vasario mėnesį vidutinis atlyginimas įmonėje siekė apie 2150 eurų.

Papildyta 15:03

Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė ketvirtadienį popiet LRT.lt informavo, kad pranešimą iš „Telia Lietuva“ jau gavo. 

„Užimtumo tarnyba šių metų balandžio 4 dieną gavo iš „Telia Lietuva“ pranešimą, kad nuo gegužės 4 d. numatoma atleisti grupę darbuotojų, apie atleidimą įspėti 105 darbuotojai, iš jų –  83 inžinieriai, 16 pardavimo specialistų, 3 klientų aptarnavimo koordinatoriai ir 3 administravimo specialistai. Taip pat gautas pranešimas iš „Telia Customer Service“ LT, UAB apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą, įspėti apie atleidimą 32 klientų aptarnavimo specialistai.

Atleidimo priežastis – keičiama „Telia Lietuva“, AB ir „Telia Customer Service“ LT, UAB organizacinė struktūra ir veiklos modelis.

Siekiant padėti atleidžiamiems darbuotojams balandžio mėnesį planuojamas susitikimas su Užimtumo tarnybos specialistais“, – sakė ji.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt