Verslas

2015.03.09 17:14

R. Dargis: verslas, kuris privalės algas kelti, apie tai sužino paskutinis

BNS2015.03.09 17:14

Minimalios algos (MMA) didinimas tapo politiniu reikalu, teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas. Robertas Dargis sako, kad jau tampa tradicija, jog visuomenė ir verslas apie MMA didinimą yra informuojama po to, kai nusprendžia politikai.

Minimalios algos (MMA) didinimas tapo politiniu reikalu, teigia Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas. Robertas Dargis sako, kad jau tampa tradicija, jog visuomenė ir verslas apie MMA didinimą yra informuojami po to, kai nusprendžia politikai.

„MMA tampa politiniu sprendimu, kuris reflektuoja į demokratiją. Valdantieji politikai susitinka, sutaria, tuomet apie tai viešai informuojama visuomenė, o verslas, kuris privalės algą kelti, sužino paskutinis“, – BNS sakė R. Dargis.

Jis teigė negalintis komentuoti naujausios idėjos šiemet minimalią algą didinti du kartus – liepą ir metų pabaigoje. Apie galimą dar vieną MMA didinimą pirmadienį kalbėjosi prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Su tuo visiškai nesu susipažinęs ir komentuoti to negaliu. Prieš apsisprendžiant reikėtų paskaičiuoti, ar MMA yra galimybių didinti tiek tiems, kurie tai siūlo, tiek verslo sektoriui“, – BNS sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas.

Jis prognozavo, kad didelėms pramonės įmonėms dar vienas MMA didinimas nesukeltų didelių problemų, tačiau smulkios ir vidutinės įmonės regionuose išgyvena nelengvą metą.

Trišalė taryba sprendimą dėl MMA didinimo nuo liepos planuoja priimti balandį – ji turėtų didėti 25 eurais iki 325 eurų.

MMA nuo 2014 metų spalio 1 dienos padidėjo 10,1 euro (35 litais) iki 300 eurų (1035 litų). Eurostato duomenimis, Lietuvoje MMA šiuo metu yra vienas mažiausių Europos Sąjungoje. 300 eurų siekiantis MMA lenkia tik minimalų atlygį Bulgarijoje (184 eurai) ir Rumunijoje (218 eurų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt