Naujienų srautas

Verslas2015.03.09 14:02

Graikijos reformų planai „toli gražu ne ligi galo parengti“

ELTA 2015.03.09 14:02

Euro zonos finansų ministrų grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas pirmadienį pareiškė, kad reformų sąrašas, kurį Graikija pateikė mainais į tolesnę finansinę paramą, „toli gražu ne ligi galo parengtas“.

Euro zonos finansų ministrų grupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas pirmadienį pareiškė, kad reformų sąrašas, kurį Graikija pateikė mainais į tolesnę finansinę paramą, „toli gražu ne ligi galo parengtas“.

„Šis planas toli gražu neužbaigtas. Ir graikai tai žino“, – sakė J. Dijsselbloemas per diskusiją, kurią sekmadienį Amsterdame surengė centro kairiųjų dienraštis „Volkskrant“.

J. Dijsselbloemas, kuris taip pat yra ir Nyderlandų finansų ministras, sekmadienį komentavo laišką, gautą iš savo kolegos Graikijos finansų ministro Yanis Varoufakis penktadienį.

Jei euro zonos ministrai nesutiks su 6 didelėmis Graikijos reformomis, J. Varoufakio nuomone, gali kilti problemų. „Gali tekti vėl grįžti prie rinkimų ar surengti referendumą. Bet, kaip sakė premjeras, mes dar neseniai pradėjome savo darbą“, – aiškino Graikijos finansų ministras.

Tarp siūlomų priemonių nurodyti planai supaprastinti biurokratiją, padidinti pajamas iš azartinių žaidimų internetu, taip pat siūlymas, sukėlęs pašaipą socialiniuose tinkluose, samdyti mokesčių vengėjų seklius-mėgėjus, pavyzdžiui, turistus, kurie padėtų pažaboti mokesčių vengimą.

Šeštadienį J. Varoufakis pabrėžė esąs „optimistiškai nusiteikęs“ dėl pirmadienį vyksiančių derybų.

Radikalioji Graikijos vyriausybė turi iki balandžio pateikti reformų pasiūlymus savo kreditoriams iš Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) – šalis turi gauti pareigūnų patvirtinimą keturių mėnesių ekonomikos gaivinimo planams įgyvendinti. Kol tokio susitarimo pasiekti nepavyks, Atėnai negali tikėtis likusios 240 mlrd. eurų finansinės paramos lėšų dalies.

Jau šį mėnesį Graikija turi rasti maždaug 6,0 mlrd. eurų paskolos palūkanoms sumokėti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi