Verslas

2015.09.08 13:45

Britų fondo vadovas: stresas ir įtampa euro zonoje didės

ELTA2015.09.08 13:45

Euro zona, tokia, kokia yra dabar, nėra perspektyvi, perspėjo vieno sėkmingiausiai veikiančių britų fondo vadovas Neilas Woodfordas, informuoja BBC.

Euro zona, tokia, kokia yra dabar, nėra perspektyvi, perspėjo vieno sėkmingiausiai veikiančių britų fondo vadovas Neilas Woodfordas, informuoja BBC.

N. Woodfordas, turintis nuosavą investicinę bendrovę, prognozuoja, kad „stresas ir įtampa“ euro zonoje toliau didės. „Paprasčiausias apsimetinėjimas, neva Graikija yra Vokietija, yra esminė klaida“, – sakė jis „BBC World News“.

Jis taip pat pažymėjo, kad neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos narystės ES gali pakenkti britų ekonomikai.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas sausį nurodė norįs paankstinti 2017 metais planuojamą surengti referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje (ES). Premjeras pažadėjo surengti referendumą dėl narystės ES vėliausiai iki 2017 m. pabaigos, tačiau nurodė, kad tai galėtų įvykti anksčiau.

„Tikimybė, kad bus surengtas referendumas dėl Britanijos narystės ES, mano nuomone, pristabdys išorines investicijas, tarptautines investicijas į Jungtinę Karalystę (...) sukels neapibrėžtumo“, – sakė per BBC „Hardtalk“ programą N. Woodfordas.

  Šis verslininkas pramonėje yra laikomas vienu geriausiai šalyje valdomų fondų vadovu.

Jis išgarsėjo per savo 25 metų karjerą „Invesco Perpetual“, savo ilgalaikiu požiūriu į investicijas.

Vienas geriausių jo strategijos pavyzdžių buvo atsisakymas investuoti per interneto bendrovių pakilimą dešimtojo dešimtmečio pabaigoje – 21-ojo amžiaus pirmojo dešimtmečio pradžioje. N. Woodfordas išgarsėjo dirbdamas bendrovėje „Invesco Perpetual“, tačiau praėjusiais metais jis iš jos pasitraukė ir įsteigė nuosavą investicinį fondą „Woodford Investment Management“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt