Verslas

2015.09.08 13:45

STT pareiškė įtarimus „Valentis Pharma“ vadovui

BNS 2015.09.08 13:45

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimo stambaus masto papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo pareiškė įtarimus farmacijos bendrovės „Valentis Pharma“ direktoriui ir plėtros vadovui.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) dėl galimo stambaus masto papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo pareiškė įtarimus farmacijos bendrovės „Valentis Pharma“ direktoriui ir plėtros vadovui.

Šie asmenys yra ir bendrovės akcininkai. Jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, penktadienį pranešė STT.

„Negaliu komentuoti“, – BNS sakė „Valentis Pharma“ vadovas Vaidotas Deveikis, paklaustas apie įtarimus.

Įtarimai pareikšti tęsiant didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl farmacijos kompanijos atstovų ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojų nusikalstamų korupcinių veiksmų.

Vasario 24 dieną STT pareigūnai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje sulaikė 11 minėtos farmacijos kompanijos darbuotojų.

Buvo atliktos kratos įmonės patalpose, sulaikytų asmenų namuose, darbo vietose ir automobiliuose.

Šiuo metu teismo sprendimu suimtos 2 farmacijos kompanijos darbuotojos.

Įtariama, kad šios farmacijos įmonės atstovai buvo susitarę su savo aptarnaujamų daugiau kaip 30 Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti brangius jų įmonės produktus ir nesiūlytų konkuruojančių įmonių platinamos panašios pagal sudėtį farmacinės produkcijos.

Preliminariais tyrėjų turimais duomenimis, šioje nusikalstamoje sisteminės korupcijos veikloje dalyvavo daugiau kaip 100 Lietuvos gydytojų.

STT pareigūnų turimais duomenimis, gydytojams papirkti vien per 2014 metus kyšiams įmonė galėjo skirti apie 145 tūkst. eurų.

Generalinė prokuratūra šiam ikiteisminiam tyrimui sudarė specialią Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apygardų prokuratūrų prokurorų ir visų STT teritorinių padalinių atstovų tyrimo grupę.

Lietuvos kapitalo farmacijos grupei „Valentis Capital“ priklausanti prekybos bendrovė „Valentis Pharma“ yra pranešusi, kad stabdo regioninių atstovų veiklą šalyje, o produkciją palieka tik vaistinėse.

„Valentis Pharma“ regioninės atstovybės, kurių kai kurie darbuotojai įtariami kyšių davimu, veikė visoje Lietuvoje.

„Valentis pharma“ dirba 30 darbuotojų, pagrindinė bendrovės veikla yra prekyba bendrovės Valentis“ produkcija. Valentis Capital“ taip pat valdo farmacijos gamintoją Valentis“, kuri turi gamyklą Vilniuje.