Naujienų srautas

Verslas2019.04.03 16:28

Kukuraitis: dėl išeinančių iš pensijų kaupimo sistemos nerimauti nereikia

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.04.03 16:28

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis tikina, kad nereikėtų nerimauti dėl pensijų kaupimo atsisakančių žmonių, nes tų, kurie padarė sprendimus nedalyvauti kaupime arba jį sustabdyti, lyginant su tais, kurie nusprendė dalyvauti kaupiant dar daugiau, santykinis procentas išlieka labai panašus.

„Dėl to tikrai nereikia nerimauti, ypač kalbant apie tuos išeinančius. Turėjome tokias prognozes dar prieš darydami reformą, kad iš jaunų žmonių atsisakytų dalyvauti kaupime apie 12 proc., šiuo metu atsisakė beveik 15 proc. (...) Po trejų metų mes vėl juos įtrauksime“, – teigė ministras.

Pasak jo, į kaupimą buvo įtraukti, tačiau kaupimo atsisakė 23 tūkst. jaunų žmonių.

Ministro teigimu, pensijų kaupimo sistemos pertvarkos rezultatai kol kas džiugina.

„Kalbant apie vyresnius žmones ir jų pasitraukimą, kol kas skaičiai labai nedideli. Kai prognozavome, kad vyresnių žmonių gali pasitraukti iki 20 proc., tai kol kas kalbama apie keletą procentų. Dėl to tie rezultatai palyginus neblogi“, – sakė L. Kukuraitis.

„Reforma vyksta, kaip ir planuota, tarpiniai rezultatai praktiškai atitinka planuotus reformos rezultatus“, – pridūrė ministras.

L. Kukuraičio teigimu, kol kas 1,2 proc., arba 17 tūkst., kaupiančiųjų visiškai nutraukė dalyvavimą kaupime.

ELTA primena, kad nuo sausio 1 d. įsigaliojo pensijų kaupimo sistemos pertvarka. Visi dalyvaujantys pensijų kaupimo sistemoje moka įmokas nuo savo darbo užmokesčio, o nenorintieji dalyvauti sistemoje turi teisę iki birželio pabaigos kaupimo atsisakyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi