Verslas

2019.04.03 12:20

Gera žinia Kauno vairuotojams: už parkavimą jau galima atsiskaityti programėle

LRT.lt 2019.04.03 12:20

Kaune pradeda veikti mobilioji programėlė „m.Parking“. Nuo šiol savo išmaniuosiuose telefonuose ją turintys vairuotojai patogiai atsiskaityti už automobilių stovėjimą galės trijuose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje. Tokią informaciją trečiadienį paskelbė ryšių su visuomene skyrius.

„Išmaniuoju telefonu už automobilių stovėjimą Kaune atsiskaito dauguma vairuotojų, tad plečiame atsiskaitymo galimybių spektrą ir pristatome dar vieną išmanų mokėjimo būdą – programėle „m.Parking“. Norime, kad atsiskaitymas už automobilio stovėjimą reikalautų kuo mažiau laiko ir pastangų, tad ši programėlė puikiai papildys jau esamą mokėjimo būdų sąrašą“, – sako įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Programėlės dar neturintiems vairuotojams reikės parsisiųsti „m.Parking“, įvesti savo automobilio valstybinį numerį, pasirinkti miestą ir parkavimo zoną. Įvedus automobilio valstybinį numerį, jis susiejamas su vartotojo telefono numeriu ir rinkliava pridedama prie sąskaitos už mobilųjį ryšį.

„Praėjusį rudenį startavome Klaipėdoje, o dabar žengiame ir į Kauną, tad turėdami šią programėlę greitai ir išmaniai sumokėti už automobilio stovėjimą jau gali visų didžiųjų Lietuvos miestų vairuotojai. Tai patogu, nes išvykus iš Vilniaus ir lankantis Kaune ar Klaipėdoje nebereikia sukti galvos dėl mokėjimo už automobilio stovėjimą – užtenka išmaniajame telefone turėti vieną programėlę“, – sako „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Vairuotojai, naudodamiesi „m.Parking“ sistema, moka už automobilio stovėjimo laiką, patys pasirinkdami automobilio pastatymo pradžią ir pabaigą. Užsisakę mokamą automobilių stovėjimo paslaugą vairuotojai bet kada gali savo užsakymą nutraukti. Programėlės lange taip pat rodoma mokėtina suma, o sistema informuoja apie užsakytą paslaugą ir mokėtiną sumą siųsdama pranešimus.

„m.Parking“ paslauga Kaune galės naudotis visų trijų Lietuvoje mobiliojo ryšio paslaugas teikiančių operatorių vartotojai, statantys automobilius vietine rinkliava apmokestintose vietose šiame mieste. Šiuo metu „m.Parking“ programėle naudojasi apie 130 tūkst. naudotojų. Kaune už parkavimą taip pat galima atsiskaityti kita programėle „UniPark“.

Iškilus klausimams apie programėlės naudojimą Kaune vairuotojų prašoma susisiekti su įstaigos „Parkavimas Kaune“ atstovais telefonu 837321648 arba el. paštu info@parkavimaskaune.lt.