Verslas

2015.09.08 13:45

Ženevos parodoje – nuogąstavimai dėl dar neatsigavusios automobilių rinkos

Pernai pirmą kartą nuo 2007 m. automobilių pardavimai Europoje augo 5,5 procento. Bet rytoj prasidedančios Ženevos automobilių parodos dalyviai pripažįsta, kad prieš krizę pardavimai buvo penktadaliu didesni.

Pernai pirmą kartą nuo 2007 m. automobilių pardavimai Europoje augo 5,5 procento. Bet rytoj prasidedančios Ženevos automobilių parodos dalyviai pripažįsta, kad prieš krizę pardavimai buvo penktadaliu didesni.

Maži visureigiai šeimoms ir galingi sportiniai automobiliai turtingiesiems – šių metų Ženevos parodos akcentai. Analitikai sako, kad dėl pernai pigusių degalų gamintojai ne taip sparčiai investavo į hibridinius ir elektra varomus automobilius.

„Ir toliau matome didelę visureigių paklausą, tai vyksta visuose segmentuose. Nemanau, kad reikia supriešinti elektromobilius ir visureigius, elektromobiliai ateis, bet tam reikia daugiau laiko“, – sako „Daimler“ vykdomasis direktorius Dieteris Zetche.

„Atrodo, kad pramonė išdidžiai suka atgal ir šiemet bus daug greitų bei ypatingų automobilių“, – žurnalo „What car?“ redaktorius Jimas Holderis.

Lichtenšteino gamintojai bando parodyti, kad viską galima suderinti, ir pristatė „nanoFlowcell“ modelį „Quant F“ – kuris, pasak gamintojų, ne tik neteršia aplinkos, bet ir gali skrieti 300 kilometrų per valandą greičiu.

Duoklė ekologijai atiduota ir šių metų Europos automobiliu paskelbus hibridinį automobilį.

Tačiau viską pasako statistika – iš 12,5 milijono pernai Europoje parduotų automobilių, tik 75 tūkstančiai buvo varomi elektra ar hibridiniai.

Visų pirma tai lemia kaina – pastarieji yra brangesni už tradicinius automobilius. O gamintojams vis dar kelia nerimą pardavimai.  

„Visi automobilių gamintojai atidžiai stebi situaciją Rusijoje, kur padėtis blogėjo, po to šiek tiek atsigavo. Prabangių mašinų gamintojai praėjusių metų viduryje turėjo daug problemų. Metų pabaigoje, kai pasitikėjimas rubliu smuko, daug žmonių investavo į automobilius, jų paklausa išaugo. Manau, dabar pardavimai vėl smuks“, – tikina žurnalo „What car?“ redaktorius J. Holderis.

Nors Europoje naujų automobilių pardavimai šiemet išaugo 5,5 proc., tačiau, palyginti su iki kriziniais laikais, pardavimai vis dar penktadaliu mažesni.