Naujienų srautas

Verslas2019.04.03 11:03

Jakeliūno komitetas siūlo trečią kartą vertinti „Revolut“ patikimumą

Parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas kreipsis į Seimą, kad jis įpareigotų Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją pakartotinai atlikti „Revolut“ patikrą dėl atitikties nacionalinio saugumo interesams.

Tokį sprendimą komitetas balsų dauguma priėmė trečiadienį ir patvirtino preliminarų klausimų, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį ši komisija, sąrašą. Tam priešinosi tik du komitete dirbantys konservatoriai Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius, o liberalas Kęstutis Glaveckas susilaikė.

Jeigu Seimas įpareigos komisiją dar kartą vertinti „Revolut“ veiklą, tai būtų trečias svarstymas. Anksčiau du kartu komisija yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nacionaliniam saugumui nekelia.

Dabar komisijai siūloma atsižvelgti, jog Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vertina „Revolut“ veiklą kaip rizikingą, tačiau tarnybos nuomonė komisijoje nebuvo tinkamai pristatyta ir aptarta.

Taip pat siūloma komisijai įvertinti tai, kad „Revolut“ įkūrėjo tėvas yra artimas Rusijos valdžiai, todėl „Revolut“ gali būti politiškai pažeidžiamas ir kelti grėsmę Lietuvos finansų sistemos stabilumui.

Be kita ko, komisijai siūloma atsižvelgti ir į tai, ką apie „Revolut“ rašo tarptautinė žiniasklaida bei kokius tyrimus dėl šios įmonės atlieka Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų priežiūros tarnyba. Komitetas taip pat akcentuoja, kad „Revolut“ rizikos valdymas jau šiuo metu reikalauja ir ateityje reikalaus neproporcingų Lietuvos institucijų išteklių.

Komitetas nebesiūlo komisijai atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas galėjo daryti įtaką komisijos pirmininko Almino Mačiulio nuomonei apie „Revolut“. Atsisakyta ir nuostatos, kad Lietuvos bankas gali būti pažeidžiamas dėl savo vaidmens kviečiant „Revolut“ į Lietuvą.

„Toks investuojas kaip „Revolut“, mano nuomone, visiškai netinkamas“, – pareiškė Biudžeto ir finansų komiteto vadovas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas. Pasak jo, „Revolut“ reputacija yra netinkama, valdymo kompetencijos ir sistemos – nepriimtinos.

Konservatorius M. Majauskas sako, kad „Revolut“ atėjimas į Lietuvą bus naudingas.
„Dabar koncentracija didelė, palūkanos didelės ir ateinantis investuotojas gali padidinti konkurenciją, sumažinti palūkanų kainas“, – teigė jis.

„Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje. Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas yra ne kartą sakęs, kad kad licencija „Revolut“ buvo išduota įvertinus ne tik finansines rizikas, bet ir iššūkius nacionaliniam saugumui, politines ir geopolitines rizikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi