Verslas

2015.03.04 10:49

Mokesčių inspektoriams užkliuvo individualių namų komplekso statytojai

ELTA 2015.03.04 10:49

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos inspektorių akiratį pakliuvo Kauno rajone statomas individualių namų kompleksas ir jame dirbusios keturios bendrovės – užsakovas ir rangovai.

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos inspektorių akiratį pakliuvo Kauno rajone statomas individualių namų kompleksas ir jame dirbusios keturios bendrovės – užsakovas ir rangovai.

Inspektoriams prasidėjus patikrinimus, bendrovės suskubo deklaruoti per 230 tūkst. eurų (beveik 0,8 mln. litų) gautų pajamų bei su jomis susijusių mokesčių.

Mokesčių administratorius nustatė, kad statomo individualių namų komplekso užsakovas, Vilniaus bendrovė, pernai tris namus įregistravo Nekilnojamojo turto registre, tačiau šių namų vertė, siekianti 145 tūkst. eurų (beveik 0,5 mln. Lt), bendrovės apskaitoje taip ir nepasirodė.

„Tikrinant minėtą Vilniaus bendrovę, pažeidimų gijos atvedė į Kauną – pas statybos objekto rangovą. Paaiškėjo, kad Kauno bendrovė už statybos darbus buvo gavusi avansus, užsakovas nuosavybės teisę į namus įregistravo vasaros viduryje, tačiau sąskaitas už atliktus darbus Kauno bendrovė užsakovui suskubo išrašyti ir mokesčius deklaruoti pavėluotai. Kyla pagrįstų įtarimų, kad sąskaitos išrašytos tik tuomet, kai sužinota apie užsakovo ir kitų objekto rangovų atliekamus patikrinimus“, – teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento Operatyvios kontrolės organizavimo skyriaus vedėjas, projekto „Atsakinga statyba“ vadovas Rolandas Puncevičius.

Patikrinimų metu taip pat paaiškėjo, kad prie objekto dirbusios įmonės vengia išrašyti sąskaitas ne tik už statybos darbus, bet ir kitas paslaugas. Statybų objekto užsakovas 17-kai pirkėjų už suteiktas namų projektavimo bei techninės priežiūros paslaugas neišrašė pardavimo dokumentų, nedeklaravo 22 tūkst. eurų (76 tūkst. Lt) PVM apmokestinamųjų sandorių ir 4,6 tūkst. eurų (16 tūkst. Lt) PVM.

Be to, nustatyta, kad kitos dvi tikrintos Vilniaus bendrovės – objekto projektuotojas bei rangovas – neišrašė pardavimo dokumentų užsakovui už atlikus projektavimo darbus, nedeklaravo ir nesumokėjo susijusių mokesčių.

Iš viso bendrovėms papildomai priskaičiuota beveik 46 tūkst. eurų (158 tūkst. Lt) pajamų ir beveik 15 tūkst. eurų (50 tūkst. Lt) mokesčių.