Naujienų srautas

Verslas

2019.04.03 07:48

Siūloma apmokestinti neapdoroto tabako gaminius

BNS 2019.04.03 07:48

Finansų ministerija siūlo nuo lapkričio apmokestinti neapdoroto tabako gaminius. Tai trečiadienį posėdyje svarstys Vyriausybė.

Ministerija teigia, kad kovodama su nelegalia šio tabako prekyba, siūlo jam nustatyti rūkomojo tabako akcizą – 68,6 euro už kilogramą, pamažu – nuo 2020 metų kovo 1 dienos didinant jį iki 78,5 euro, o dar po metų – iki 90 eurų už kilogramą.

Numatoma, kad akcizai nebūtų taikomi neapdorotam tabakui, skirtam apdoroto tabako ir kaitinamojo tabako produktų, už kuriuos akcizai sumokėti, gamybai, taip pat eksportuotam ir į kitą ES valstybę narę išgabentam neapdorotam tabakui. Numatoma ir kitų išimčių. 

Pasak ministerijos, pakeitimų poveikis valstybės biudžeto pajamoms neaiškus, nes nėra duomenų, kiek Lietuvoje šiuo metu suvartojama neapdoroto tabako gaminių.

Nuo kovo 1-osios jau augo cigarečių ir kitų tabako gaminių bei stipraus alkoholio akcizai. Akcizu pirmą kartą apmokestintas ir elektroninėms cigaretėms skirtas skystis. 

Seimas pernai birželį pritarė akcizų rūkalams didinimo trejų metų planui: cigaretėms kasmet vidutiniškai po 6 proc., cigarams bei cigarilėms – po 14 proc., rūkomajam tabakui – po 14 proc.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi