Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Raginama skatinti augimą, Vokietija didina investicijas

ELTA 2015.09.08 13:45

Vokietija, raginama partnerių imtis ryžtingesnių priemonių skatinti euro zonos ekonomiką, antradienį pranešė apie savo planus išplėsti 10 mlrd. eurų vertės valstybinių investicijų planą dar penkiais milijardais eurų. Apie tai rašo „EUbusiness“.

Vokietija, raginama partnerių imtis ryžtingesnių priemonių skatinti euro zonos ekonomiką, antradienį pranešė apie savo planus išplėsti 10 mlrd. eurų vertės valstybinių investicijų planą dar penkiais milijardais eurų. Apie tai rašo „EUbusiness“.

Pernai pristačiusi savo pirmąjį subalansuotą biudžetą nuo 1969 metų, Vokietijos finansų ministerija pranešė skirsianti papildomus penkis milijardus eurų per artimiausius trejus metus pinigų stokojantiems miestams pagelbėti.

Susitarimas tarp Vokietijos finansų ministro Wolfgango Schaeuble ir Vokietijos ekonomikos ministro Sigmaro Gabrielio, kaip ir kitų ministrų kabineto bei parlamento narių, nepridarys Vokietijai nuostolių, tvirtino ministerija.

Vokietija reikalavo iš skolose paskendusių euro zonos narių laikytis griežto taupymo priemonių, ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel dažnai kartoja, kad Berlynas siekia būti pavyzdžiu savo taikoma biudžeto disciplina.

Tačiau Europos sąjungininkai ir Jungtinės Valstijos ne kartą ragino Vokietiją, kurios eksportas yra šios šalies ekonomikos pagrindinis variklis, skatinti paklausą.

Papildomos investicijos bus skirtos regionams, kuriems nepavyko pasinaudoti Vokietijos ekonomikos, didžiausios euro zonoje, santykiniu stiprumu.

Projektas dėl papildomų investicijų, kurios būtų finansuojamos iš didėjančių mokestinių įplaukų, kovo 18 dieną bus pateiktas ministrų kabinetui svarstyti.

W. Schaeuble lapkritį paskelbė pirminį 10 mlrd. eurų vertės valstybinių investicijų planą, numatytą iki 2018 metų, pavadindamas jį „pagrindiniu indėliu“ į Europos Komisijos (EK) vadovo Jeano-Claude`o Junckerio didžiulio masto 315 mlrd. eurų vertės investicinį projektą.

Vokietijos finansų ministerija antradienį pasiūlė pinigų skirstymo schemą, pagal kurią 2016–2018 m. laikotarpiu septyni milijardai eurų būtų skirti gerinti visuomeninio transporto infrastruktūrą, didinti energijos vartojimo efektyvumą, plėsti plačiajuosčius tinklus, kovoti su klimato kaitai, skatinti miestų atnaujinimą. Likusieji trys milijardai būtų skirti kitiems „į ateitį orientuotiems projektams“, teigė ministerija.

Raginimai Vokietijos adresu imtis ryžtingesnių priemonių augimui paremti skamba vis garsiau, nes euro zonos augimas toliau tebestringa, be to, Vokietijoje auga susirūpinimas dėl apgriuvusios infrastruktūros ir mažėjančio konkurencingumo.

Be to, Vokietijos vyriausybė tiki, kad papildomų valstybinių lėšų injekcija, savo ruožtu, paskatins daugiau privačių investicijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi