Verslas

2019.04.03 17:00

Lietuviai jau kaupia kiaušinių atsargas Velykoms: renkasi ne tik vištų kiaušinius

Jonas Deveikis, LRT.lt2019.04.03 17:00

Velykoms lietuviai pradeda ruoštis iš anksto ir svarbiausio šventės atributo bei patiekalo – kiaušinių – pardavimai jau auga. Prekybos tinklų atstovai tikisi, kad prieš pat Velykas pardavimų skaičius šoktels iki 2–4 kartų.

„Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė pastebi, kad, nors iki Velykų liko beveik trys savaitės, jaučiama išaugusi kiaušinių paklausa.

„Šią tendenciją stebime jau ne vienerius metus, todėl, atsižvelgdami į žmonių pirkimo įpročius, tam ruošiamės iš anksto ir didiname šių prekių pasiūlą. Pardavimų augimui įtakos turi ne tik prieš Velykas išaugantis pasirinkimas, bet ir iš anksto skelbiamos akcijos“, – sako V. Drulienė

Anot jos, lyginant su įprastais kiaušinių pardavimais, pastarųjų trejų metų duomenys rodo, kad prieš Velykas jų vidutiniškai parduodama 87 proc. daugiau, o kai kurių gamintojų kiaušinių žmonės nuperka tris, penkis ar net septynis kartus daugiau.

Pardavimų augimo tikimasi paskutinę savaitę prieš Velykas

Nors prekybos tinklo „Maxima“ atstovai sako, kad jau juntamas kiaušinių pardavimų aktyvumo padidėjimas, kitų Lietuvoje veikiančių prekybos tinklų atstovai pastebi, kad kiaušinių pardavimai suaktyvėja tik prieš pat Velykas.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė spaudai Giedrė Buivydienė portalui LRT.lt teigė, kad didžiausias kiaušinių pardavimo šuolis „Rimi“ įprastai yra pastebimas paskutinę savaitę prieš Velykas, o jų pardavimų skaičius išauga iki kelių kartų.

„Tradiciškai prieš Velykas populiariausi išlieka vištų kiaušiniai baltu lukštu. Įdomu tai, kad įprastai kiaušinių baltu lukštu pirkėjai nėra linkę rinktis, tačiau Velykos be jų yra neįsivaizduojamos“, – sako G. Buivydienė.

Tuo metu prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad jų prekybos tinkle kiaušinių prekyba taip pat suaktyvėja likus paskutinei savaitei iki Velykų. Panašias tendencijas pastebi ir„Norfa“ tinko komunikacijos atstovas Darius Ryliškis.

Anot jo, didesnių pardavimo apimčių bus galima tikėtis tik prieš pat Velykas. „Pats pikas turėtų prasidėti apie 17 dieną, o labiausiai tikimasi padidinti baltų kiaušinių pardavimus“, – sako D. Ryliškis bei priduria, kad, nors baltų kiaušinių pardavimai išauga labiau, prekybos tinkle „Norfa“ vis tiek parduodama daugiau rudų kiaušinių.

D. Ryliškis taip pat pastebi, kad kiaušinių pardavimai prekybos tinkle „Norfa“ turėtų išaugti apie 4 kartus, o kaina turėtų būti labai panaši į praėjusių metų.

Populiarėja ekologiški kiaušiniai

V. Drulienė pastebi, kad bendri kiaušinių pardavimai išlieka gana stabilūs, tačiau žmonių poreikiai keičiasi.

Viena iš tendencijų – auga ekologiškų kiaušinių poreikis: nuo 2016 metų jų kasmet nuperkama maždaug 50 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Taip pat lietuviai yra linkę išbandyti naujoves ir perka ne tik vištų, bet ir kitų paukščių kiaušinius, kurių paklausa artėjant Velykoms išauga nuo dviejų iki keturių kartų.

Kaip ir ankstesniais metais, žmonėms parduotuvėse siūloma įsigyti ir jau nudažytų putpelių kiaušinių ir velykinių margučių. Pastebima, kad laiką taupantys žmonės vis labiau juos pamėgsta: praėjusiais metais dažytų putpelių kiaušinių parduota dešimtadaliu, o velykinių margučių – penktadaliu daugiau nei 2017–aisiais.

Iš viso „Maximose“ galima rinktis iš 35 skirtingų rūšių ir gamintojų kiaušinių, o nuo praėjusių metų gurmanai gali paragauti naujovės – Australijos stručio emu, kurio kaina 25,99 euro, ir Afrikinio stručio, kurio kaina 49,99 euro, kiaušinių, kurie siūlomi didžiausiose tinklo parduotuvėse.

„Tuo metu už vieną vištos kiaušinį pirkėjai mokės nuo 0,08 euro iki 0,39 euro arba už pakuotę nuo 0,79 euro iki 3,89 euro. Vištos kiaušinių kaina priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis laikomos vištos, kiaušinių bei pakuotės dydžių. Pigiausi vištų kiaušiniai yra „Optimos linijos“ 10 vnt. M dydžio kiaušinių pakuotė, o brangiausi – ekologiški L dydžio kiaušiniai 10 vnt. pakuotėje. Putpelių kiaušiniai, nepriklausomai nuo pakuotės dydžio, kainuoja 0,12 euro už vienetą arba 1,39–2,49 euro už skirtingų dydžių pakuotę“, –  atskleidžia V. Drulienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt