Naujienų srautas

Verslas2019.04.02 15:55

Nausėda: bankai blogais tampa, kai nėra konkurencijos

Ieva Vidūnaitė, ELTA 2019.04.02 15:55

Bankų sistemoje konkurencija yra nepakankama – šalyje yra „trys su puse banko“, ir to akivaizdžiai negana, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir prieinamomis kainomis, sako ekonomistas, kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda.

„Blogi yra ne patys bankai savaime, blogais jie tampa visada, kai nėra konkurencijos“, - Delfi TV prezidentinių debatų laidoje kalbėjo G. Nausėda. 

Jis teigė, kad dėl to reikia didinti bankų konkurencijos lygį, plėsti rinkos dalyvių skaičių ir į šalį pritraukti lenkišką banką. 

Jis taip pat sakė matantis iš apačios bręstančią iniciatyvą, kai Lietuvos nacionalinio verslo atstovai kalba, kad būtų galima kurti Lietuvos nacionalinį banką, ir taip esą susidarytų dar vienas rinkos dalyvis. 

„Valstybinis bankas galbūt skamba labai patraukliai, nes žmonės galbūt įsivaizduoja, kad jis priiminės indėlius už 10 proc. palūkanas, o paskolas teiks už 5 proc. palūkanų, tačiau praeityje mes jau turėjome tokį banką, ir šiandien jis apaugęs labai prastais gandais bei skleidžia nemalonų kvapą“, - sakė G. Nausėda. 

Todėl, pasak ekonomisto, tokį banką šalyje būtų galima kurti tik turint visiškas garantijas, kad istorija ateityje nepasikartos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi