Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Lietuvos paštas persikelia į naują logistikos centrą Kaune

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį netoli Kauno atidarytas naujasis Lietuvos pašto logistikos centras, kuriame bus rūšiuojamos siuntos, rašoma pranešime.

Ketvirtadienį netoli Kauno atidarytas naujasis Lietuvos pašto logistikos centras, kuriame bus rūšiuojamos siuntos, rašoma pranešime.

Netrukus logistikos centre bus pradėta montuoti rūšiavimo įranga, o jau kovo viduryje centras pradės savo veiklą.

„Šis centras yra dar vienas įrodymas, kad valstybės valdoma bendrovė Lietuvos paštas tapo pažangia įmone, koja kojon einančia su rinkos tendencijomis. Šioje įmonėje laiku priimti investicijų sprendimai leis Lietuvos paštui siekti dar geresnių rezultatų, o tai neabejotinai duos naudos ir visai valstybei bei kiekvienam šalies gyventojui“, – atidarymo metu vykusioje spaudos konferencijoje sakė ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Naujasis Lietuvos pašto logistikos centras leis keliskart padidinti darbo apimtį ir greičiau pristatyti didėjančius siuntų srautus, nukreiptus į Lietuvą ir kitas šalis. Atidarydamas naują logistikos centrą Lietuvos paštas stiprina savo infrastruktūrą, siekdamas praplėsti savo pozicijas siuntų rinkoje.

Kaip spaudos konferencijoje sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, naujasis logistikos centras leis Lietuvos paštui užtikrintai žengti į siuntų tranzito rinką, taip pat išlaikyti aukštą paslaugų Lietuvos vartotojams ir tarptautiniams partneriams kokybę.

„Augant internetinei prekybai, siuntų rinka yra labai perspektyvi. Lietuvos geografinė padėtis yra palanki siuntų tranzitui, todėl labai džiaugiuosi Lietuvos pašto aktyvumu žengiant į tarptautinę rinką ir tampant siuntų tranzito vartais į ES šalis, Rusiją, Baltarusiją“, – sakė ministras R. Sinkevičius.

Lietuvos paštas pernai sudarė sutartis su keliomis Kinijos siuntų bendrovėmis, su kuriomis bendradarbiauja pristatant siuntas iš Kinijos į Europos šalis.

„Kinijoje elektroninė prekyba labai išvystyta, todėl augantis bendradarbiavimas su šia šalimi mums yra ir iššūkis, ir naujos galimybės. Lietuvoje taip pat sparčiai populiarėja elektroninė prekyba, todėl augančiam siuntų skaičiui apdoroti reikia didesnių ir modernesnių logistikos centrų“, – sakė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Naujajame logistikos centre bus dešimt kartų daugiau krovos vietų tarpmiestiniam ir penkiolika kartų daugiau vietiniam kurjerių transportui. Be to, bus sumontuotas modernus siuntų skirstymo konvejeris, viską aprėpianti vaizdo stebėjimo sistema, įrengtos atskiros patalpos siuntoms rūšiuoti, saugoti ir perkrauti.

Logistikos centre dirbs apie 200 darbuotojų. 30-iai iš jų sukurtos visiškai naujos darbo vietos.

Pirmuoju etapu Lietuvos paštas ketina investuoti apie 175 tūkst. eurų naujai įrangai įsigyti. Logistikos centro patalpos bus nuomojamos iš pastato valdytojo.

„Žvelgiant istoriškai, tai pirmosios tokios pašto investicijos į logistiką. Lietuvos paštui, kaip logistikos bendrovei, tai bus didelis žingsnis į priekį“, – sakė L. Minderienė.

Be kitų priežasčių, Logistikos centras atidaromas ir įvertinus Lietuvos bei pasaulio rinkos tendencijas, kurias Lietuvos paštas nuolat seka. Nors tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje sparčiai mažėja korespondencijos siuntų skaičius, stipriai auga siunčiamų smulkių siuntų skaičius.

Pavyzdžiui, Lietuvoje pernai siuntų gauta 14 proc. daugiau nei 2013 m., ir ši tendencija tik ryškėja. Gyventojams vis aktyviau užsisakant prekių internetu, sparčiai auga siuntų skaičius iš užsienio, ypač Kinijos, JAV. Pernai siuntos iš Kinijos sudarė 47 proc. visų į Lietuvą atsiųstų siuntų srauto, didžioji dalis tokių siuntų – iki 2 kg svorio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi