Verslas

2015.02.26 13:02

Banko HSBC vadovai atsiprašė dėl „netinkamo“ elgesio

ELTA2015.02.26 13:02

Du banko HSBC vadovai atsiprašė dėl vykdytų „netinkamų“ procedūrų savo padalinyje Šveicarijoje, kur buvo padedama klientams išvengti mokesčių. Apie tai praneša BBC.

Du banko HSBC vadovai atsiprašė dėl vykdytų „netinkamų“ procedūrų savo padalinyje Šveicarijoje, kur buvo padedama klientams išvengti mokesčių. Apie tai praneša BBC.

HSBC grupės generalinis direktorius Stuartas Gulliveris teigė, kad tokia praktika „sužlugdė pasitikėjimą“ bendrove. Jis ir banko pirmininkas Douglasas Flintas atsakė į Didžiosios Britanijos parlamento narių ir šalies Iždo komiteto klausimus.

D. Flintas teigė, kad jam gėda dėl Šveicarijos privataus banko elgesio, ir jis „prisiimsiąs savo atsakomybės dalį“. Vis dėlto paklaustas parlamentarų, kam tenka didžiausia atsakomybė dėl Šveicarijos HSBC padalinyje kilusių problemų, D. Flintas pareiškė: „Labiausiai dėl duomenų vagystės ir netinkamo pagal mūsų standartus elgesio atsakinga Šveicarijos banko valdyba. Daugiausiai kaltės tenka tarpusavio santykių valdybos sferos darbuotojams“.

HSBC vadovas S. Gulliveris kaltinamas padėjęs klientams išvengti mokesčių per slaptas HSBC sąskaitas Ženevoje. Laikraštis „The Guardian“ apkaltino S. Gulliverį slaptoje sąskaitoje laikant 5 milijonus svarų.

Laikraščio duomenimis, HSBC vadovas pervesdavo lėšas į banko padalinį Šveicarijoje per bendrovę, užregistruotą Panamoje. Būtent Šveicarijos HSBC padalinys įtariamas padėjęs tūkstančiams klientų iš viso pasaulio visiškai arba iš dalies išvengti mokesčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt