Verslas

2015.02.25 17:04

V. Putinas įspėjo ir dėl dujų tiekimo į Europą

BNS 2015.02.25 17:04

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Rusija nutrauks gamtinių dujų tiekimą Ukrainai, jeigu Kijevas nesumokės už jas iš anksto. Dėl to esą gali kilti problemų ir dujų tranzitui į Europą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, kad Rusija nutrauks gamtinių dujų tiekimą Ukrainai, jeigu Kijevas nesumokės už jas iš anksto. Dėl to esą gali kilti problemų ir dujų tranzitui į Europą.

Jis taip pat sakė, kad Kijevo dujų tiekimo Ukrainos rytams – Donecko ir Luhansko sritims – atjungimas kvepia genocidu.

„Aš žinau, kad ten gyvena apie keturi milijonai žmonių. Įsivaizduokite, kad visi šie žmonės liks be dujų žiemos laikotarpiu. Juk ir taip ten badas, ESBO patvirtino, kad ten humanitarinė katastrofa, tai dar ir dujas jiems atjungti. Kaip šitai vadinasi, tai jau genocidu kvepia“, – pareiškė V.Putinas per spaudos konferenciją su Kipro prezidentu Nicos Anastasiades.

Rusijos prezidentas taip pat išreiškė viltį, kad iki kraštutinių priemonių nebus prieita, bet viskas priklauso nuo Kijevo finansinės drausmės.

„Tikimės, kad iki kraštutinių priemonių nebus prieita ir kad dujų tiekimas (Maskvos Kijevui) nebus nutrauktas, bet tai priklauso ne tik nuo mūsų, tai priklauso nuo mūsų partnerių ukrainiečių finansinės drausmės“, – sakė jis per spaudos konferenciją.

Dujų tiekimo Ukrainai būklę V. Putinas apibūdino anksčiau pasakytais „Gazprom“ vadovo Aleksejaus Milerio žodžiais: „Iš anksto Ukrainos sumokėtos sumos liko trims keturioms paroms, jeigu mokėjimų nebus, tiekimas nutrūks“.

„Rusijos ir Kipro karinis bendradarbiavimas niekam netrukdo“

Rusijos prezidentas V. Putinas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Rusijos ir Kipro bendradarbiavimas karinėje srityje nedaro niekam žalos ir neturėtų niekam iš partnerių kelti nerimo.

„Mes draugaujame tarpusavyje, o ne prieš ką nors – tam, kad būtų realizuoti mūsų bendranacionaliniai uždaviniai, mūsų tautų labui. Ir mūsų bendradarbiavimas niekam netrukdo“, – sakė V. Putinas spaudos konferencijoje po susitikimo su Kipro prezidentu Nicos Anastasiades.

Pasak Rusijos prezidento, derybose buvo aptartas karinis Rusijos ir Kipro bendradarbiavimas, o po jų pasirašyti atitinkami dokumentai.

„Apie ką juose kalbama? Visų pirma – (apie) mūsų laivus, kurie dalyvauja tarptautinėje kovoje su terorizmu, kovoje su tarptautiniu piratavimu ir kitkuo. Nemanau, kad tai galėtų kam nors kelti nerimą“, – sakė V. Putinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.