Verslas

2015.02.25 15:33

Graikija negaus „nė euro“, kol neįvykdys įsipareigojimų

BNS, ELTA 2015.02.25 15:33

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble trečiadienį pabrėžė, kad Graikija, išsikovojusi trumpą atokvėpį per derybas dėl savo skolos, negaus „nė vieno euro“, kol neįvykdys įsipareigojimų, prisiimtų pagal šiuo metu galiojančią paramos programą. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble trečiadienį pabrėžė, kad Graikija, išsikovojusi trumpą atokvėpį per derybas dėl savo skolos, negaus „nė vieno euro“, kol neįvykdys įsipareigojimų, prisiimtų pagal šiuo metu galiojančią paramos programą. Apie tai informuoja „EUbusiness“.

Jeigu sąlygų nebus laikomasi ir jeigu Graikijos reformų planas, šią savaitę pateiktas kreditoriams, nebus pagrįstas skaičiais, daugiau pinigų šaliai nebus mokama, sakė jis SWR visuomeniniam radijui, pabrėždamas, kad įsipareigojimai, dėl kurių Atėnai sutarė su kreditoriais – Europos Sąjunga (ES), Europos centriniu banku (ECB) ir Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) – tebegalioja.

„Jeigu jie juos įvykdys, tuomet galės gauti likusias paramos dalis. O jeigu neįvykdys, pinigų daugiau negaus, – kalbėjo W. Schaeuble , pridurdamas, kad „tuomet Graikija negautų nė vieno euro“.

Antradienį Graikijos partneriai euro zonoje patvirtino Atėnų kairiųjų pažiūrų vyriausybės pateiktas reformas – panašu, kad šalis užsitikrino euro zonos finansinę paramą dar keturiems mėnesiams. Kiek anksčiau naujoji Graikijos vyriausybė pateikė pareigūnui detalų reformų sąrašą – jas ketinama įgyvendinti iki šių metų liepos. Reformų plane numatytos tokios priemonės: sukurti sąžiningesnę mokesčių sistemą; kovoti su mokesčių vengimu, korupcija ir benzino bei tabako kontrabanda; vykdyti darbo reformas, susijusias su kolektyvinėmis sutartimis ir sandorių sudarymu; kovoti su „humanitarine krize“, teikiant būsto garantijas ir nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas neapdraustiems bedarbiams.

W. Schaeuble pabrėžė, kad paramos pratęsimas suteikia Graikijai daugiau laiko, bet jis neatleidžia jos nuo įsipareigojimų vykdymo.

„Iš pradžių Graikijos vyriausybė pareiškė nevykdysianti įsipareigojimų, – kalbėjo jis. – Tada mes pareiškėme: jūs negausite likusių paramos išmokų, numatytų pagal programą. Dabar Graikijos vyriausybė sako, kad vis dėlto sutiktų vykdyti įsipareigojimus. O mes jai sakome: jūs turite daugiau laiko...tam, kad galėtumėte šiuos įsipareigojimus įvykdyti. Bet ar jie juos įvykdys, ar ne, pamatysime. Ir tik tada, kai bus aišku, ar jie juos įvykdė, bus išmokėti pinigai“.

A. Merkel sveikina Graikiją

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį Graikijos pažadus vykdyti reformas, mainais į finansinės paramos pratęsimą keturiais mėnesiais, vertina kaip startinį tašką diskusijoms.

„Tai yra gera žinia, atsižvelgiant į tai, kas buvo sakoma vos prieš kelias savaites“, – sakė A. Merkel ir pridūrė, kad vis tik dar daug darbo laukia ateityje Atėnų derybose su tarptautiniais kreditoriais.

„Aš neturiu jokių iliuzijų. Laukiantis kelias tebereikalauja didelių pastangų“, – kalbėjo kanclerė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.