Naujienų srautas

Verslas2015.02.25 13:01

EK ketina kontroliuoti būsimus ES šalių sandorius su „Gazprom“

ELTA 2015.02.25 13:01

Europos Komisija (EK) ketina kontroliuoti būsimus atskirų ES šalių sandorius su dujų tiekėjais, įskaitant ir su „Gazprom“, informuoja RBK.

Europos Komisija (EK) ketina kontroliuoti būsimus atskirų ES šalių sandorius su dujų tiekėjais, įskaitant ir su „Gazprom“, informuoja RBK.

ES importuoja du trečdalius jai reikalingų dujų. Trečdalį jų tiekia Rusija.

Kaip skelbia RBK, atitinkamo dokumento projektą EK, manoma, paskelbs trečiadienį. Jis buvo parengtas vadovaujantis naująja bendro Europos energetinio saugumo strategija. Pagal projektą ES narės, prieš pasirašydamos naujas sutartis su trečiosiomis šalimis-dujų tiekėjomis, turės pateikti susitarimus peržiūrėti Komisijai, kuri patikrins, ar jos atitinka ES įstatymus. Taip Briuselis tartų paskutinį žodį dėl sandorio.

Tokia tvarka galiotų ir komerciniams kontraktams, įskaitant Vokietijos koncernų „Wintershall“ ir“ E.On“ susitarimus su „Gazprom“, nors dar 2014 metų balandį Vokietijos vyriausybė tvirtino nesikišianti į privačius susitarimus.

Sausį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl energetinio saugumo politikos vykdymo. Būtinybė peržiūrėti šį klausimą iškilo prasidėjus krizei Ukrainoje, kai rusiškų dujų tiekimo patikimumui iškilo grėsmė. Dokumente pabrėžiama, kad būtina plėsti dujotiekių, diversifikuojančių ES energijos tiekimą, tiesimo projektus. Europos deputatų nuomone, toks sprendimas padėtų toms ES valstybėms, kurios šiuo metu „priverstos pasikliauti Rusija kaip vienintele energijos išteklių tiekėja“.

Rezoliucijoje nurodyta, kad, siekiant užtikrinti ES energetinį saugumą, ypač svarbus stabilus dujų tiekimas Ukrainai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi