Verslas

2015.02.23 17:54

Palyginti su JAV doleriu grivina smuko 7 proc., per metus – net 211 proc.

15min.lt 2015.02.23 17:54

Ukrainos centrinis bankas pranešė, kad pirmadienį Ukrainos grivinos oficialus kursas, palyginti su JAV doleriu, smuko 7 proc. Dabar doleris kainuoja 28 grivinas, „Reuters“ informaciją parduoda CNBC.

Ukrainos centrinis bankas pranešė, kad pirmadienį Ukrainos grivinos oficialus kursas, palyginti su JAV doleriu, smuko 7 proc. Dabar doleris kainuoja 28 grivinas, „Reuters“ informaciją parduoda CNBC.

Ukrainos centrinis bankas pranešė apie valiutos kontrolės priemonę, kuri bus taikoma šalies importuotojams tam, kad būtų pristabdytas grivinos kurso kritimas. Ukrainos obligacijos pirmadienį taip pat nusirito į istorines žemumas.

„Kalbėkime tiesiai šviesiai – Ukrainai gresia finansinis krachas“, – sakė „Standart Bank“ atstovas Timothy Ashas.

Per metus doleris grivinos atžvilgiu sustiprėjo net 211 proc., praneša „Reuters“.

Nepaisant tebesitęsiančio karinio konflikto Ukrainoje, milijardierius George'as Sorosas ragina Europą kuo greičiau imtis veiksmų, kad galima būtų labiau paskatinti Ukrainos ekonomiką. T.Ashas sakė, kad istoriškai Vakarų pagalba Ukrainai buvo labai silpna.

„Dragon Capital“, lyderiaujančio investicinio banko Ukrainoje, generalinis direktorius Tomas Fiala pirmadienį CNBC sakė, kad Europos pagalba Ukrainai yra labai lėta ir todėl Vladimirui Putinui atsirado galimybė destabilizuoti Rytų Ukrainą. Tačiau jis sakė esąs optimistas Ukrainos atžvilgiu – karo pabaiga Ukrainai padėtų greitai atsistoti ant kojų.

„Sunku suprasti, iš ko jie gyvena“

15min.lt skaitytojai Antanas ir Gintas neseniai lankėsi Lvove ir nustebo, kaip viskas yra pigu.

„Miestas šurmulingas ir linksmas – daugybė barų kavinių restoranų, kai kurie net pranoksta Vilnių ir savo dvasia primena Čekiją“, – rašo jie. 

Ypač vaikinus nustebino kainos Lvove.

„Grivinos kursas kritęs: 1 euras – 21,5 grivinos. Alaus bokalas bare ar kavinėj kainuoja 12 grivinų, pietūs – 80 ar 90 grivinų. Jaunimo nakvynės namai – 6 eurai. Net sunku suprasti iš ko jie gyvena“, – pasakoja vaikinai.