Naujienų srautas

Verslas2015.02.14 17:09

Alytaus rajone bedarbių deveik dvigubai daugiau nei mieste

Tarp Alytaus apskrities savivaldybių didžiausias nedarbas – Alytaus rajone ir siekia net 18 procentų, kai šalies vidurkis – apie 11 procentų.  

Tarp Alytaus apskrities savivaldybių didžiausias nedarbas – Alytaus rajone ir siekia net 18 procentų, kai šalies vidurkis – apie 11 procentų.

Daugelis pramonės įmonių čia bankrutavusios, kelionės į darbą pabrangę, o dažnai darbdavių mokami minimalūs atlyginimai ar bedarbiams – socialinės išmokos jų dirbti neskatina.

Kaip LRT televizijos naujienų tarnybai teigė Darbo biržos vadovas, užsidarius stambioms pramonės įmonėms – nors naujos įmonės ir steigiasi – nesukuriama tūkstančiai reikalingų darbo vietų.

„Mano nuomone, regione dinamiškai vystosi smulkus ir vidutinis verslas. Naujos įmonės ateina su naujomis technologijomis, turbūt negalima tikėtis, kad su šiuolaikinėmis technologijom, įmonėmis dirbs po 4-5 tūkstančius darbuotojų. Dabar jose dirba po 30-50 darbuotojų ir jos gana gyvybingos“, – sako Alytaus teritorinės darbo biržos direktorius Regimantas Mačiulis.

Anot specialistų, yra ne viena priežastis, kodėl bedarbių Alytaus rajone beveik dvigubai daugiau nei mieste.

„Rajonų žmonėms yra sunkiau integruotis į darbo rinką. Jiems ne tik į darbą yra sudėtingiau nuvažiuoti, bet ir jų pasirengimas darbo rinkai yra prastesnis negu miesto žmonių. Maždaug 40 procentų gyventojų, kurie yra registruoti darbo biržoje, yra niekada nedirbę, o dar apie trečdalis nedirbę du ir daugiau metų“, – sako R. Mačiulis.

„Gamyba sumažėjo, nemažas atstumas nuvažiuot į darbą, alga nedidelė. Na ir dar viena problema –socialinės išmokos. Jos kartais didesnės nei minimali alga ir žmogus paskaičiuoja nuvažiavimo sąnaudas ir kelionės išlaidas. Todėl kaimiečiai ir nevažiuoja dirbti“, – sako Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Alytaus rajone didžiausias darbdavys – Alytaus rajono savivaldybė, įdarbinanti žmones jai priklausančiose įstaigose. Meras tikina, kad savivaldybė įvairiais būdais skatina kurti naujas darbo vietas.

„Turim smulkaus ir vidutinio verslo programą. Šiais metais mes išdalinom berods per 90 tūkstančių. 2013 metų akcentai: už naują darbo vietą iki 3 tūkstančių. Turto mokesčiui, žemės mokesčiui taikome lengvatas“, – vardija rajono meras A. Vrubliauskas.

Alytaus regione mažiausias nedarbas Varėnoje ir Druskininkuose, panašus kaip šalies vidurkis. Čia likusios beveik visos anksčiau veikusios smulkiosios įmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi