Verslas

2015.02.12 21:38

Kainų komisija: elektra brangs trečdaliu mažiau nei planuota

Kainų komisija suskaičiavo, kad kitąmet elektra brangs beveik trečdaliu mažiau, nei jau buvo patvirtinta, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.  

Kainų komisija suskaičiavo, kad kitąmet elektra brangs beveik trečdaliu mažiau, nei jau buvo patvirtinta, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

Sumažinus energijos supirkimą kvotą Elektrėnų elektrinei, daugiau kaip 100 milijonų litų mažėja Viešuosius interesus atitinkančių paslaugų biudžetas ,komisijos sprendimu kilovatvalandė elektros pinga daugiau kaip pusantro cento (su PVM).

 Iki Naujųjų galutinę elektros kainą pagal siūlomus planus atskiroms vartotojų grupėms turės suskaičiuoti ir visuomeninis energijos tiekėjas – LESTO. Savo tarifus tvirtinti kainų komisijai skirstymo tinklų bendrovė teiks kitą savaitę.

 Anksčiau skaičiuota, kad 6 centais brangstanti  elektra  namų ūkiui , vidutiniškai suvartojančiam apie 150 kilovatvalandžių per mėnesį  papildomai būtų kainavusi apie 7 litus. 

„Galutinis rezultatas yra toks, kad viršutinė kainos riba, skaičiuojant su PVM , mažėja 1,7 cento, be PVM – 1,4 cnt. Tai leido padaryti todėl ,kad buvo sumažinta viešuosius interesus atitinkančių paslaugų dedamoji ir įsigijimo kaina. Ši kaina  jau yra galutinė , mes tikimės, kad [gruodžio]27 dieną LESTO valdyba susirinks ir  patvirtins tarifų taikymo tvarkų pakeitimus, kuriems mes turėtume pritarti 28 dieną ir tie pakeitimai bus susiję su tuo, kad  mažesnė viršutinė kainos riba yra diferencijuojama, jau žinomoms vartotojų grupėms, pagal jau žinomus iš anksto diferencijavimo principus“, – žurnalistams sakė Kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Diana Korsakaitė.