Verslas

2015.09.08 13:45

Kinija domisi lietuvišku maistu ir geležinkelio tiesimu Baltijos šalyse

BNS 2015.09.08 13:45

Kinija yra suinteresuota lietuviškų maisto produktų importu, taip pat domisi galimybe dalyvauti geležinkelio tiesimo projektuose Baltijos šalyse.

Kinija yra suinteresuota lietuviškų maisto produktų importu, taip pat domisi galimybe dalyvauti geležinkelio tiesimo projektuose Baltijos šalyse.

Tai susitikime su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičumi teigė Kinijos užsienio reikalų ministras Wangas Yi, pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Susisiekimo ministro atstovas Ričardas Slapšys BNS sakė, kad nors kol kas konkrečių projektų su Kinijos bendrovėmis geležinkelių srityje nėra, Lietuva domisi galimybe pritraukti šios šalies investicijų.

„Kinija yra viena iš tų šalių, kurios mus domina. Kinijoje dirba mūsų transporto atašė, „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat turi savo atstovą šioje šalyje“, – teigė R. Slapšys.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, sekmadienį Niujorke Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos derybų išvakarėse Lietuvos ir Kinijos ministrai aptarė galimybes stiprinti prekybos ryšius, visų pirma, skatinant lietuviškų mėsos ir pieno produktų eksportą į Kiniją.

Anot pranešimo, Kinijos ministras patikino, jog Kinija suinteresuota maisto produktų importu bei vertina aukštą lietuviškų maisto produktų kokybę.

Ministrai taip pat sutarė kuo greičiau pasirašyti susitarimą dėl abipusio aukštojo mokslo diplomų pripažinimo, tuo paskatinant studentų mainus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.