Verslas

2015.09.08 13:45

„Moody`s“ sumažino Rusijos kredito reitingą iki neinvesticinio lygio

BNS2015.09.08 13:45

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody`s“ penktadienį sumažino Rusijos kredito reitingą viena pakopa, iki spekuliacinio lygio, ir nurodė, kad Ukrainos krizė ir naftos kainų bei rublio kurso kritimas dar labiau pakenks Rusijos ekonomikai.

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody`s“ penktadienį sumažino Rusijos kredito reitingą viena pakopa, iki spekuliacinio lygio, ir nurodė, kad Ukrainos krizė ir naftos kainų bei rublio kurso kritimas dar labiau pakenks Rusijos ekonomikai.

Kiek daugiau nei mėnuo po praėjusio Maskvos reitingo sumažinimo „Moody`s“ paskelbė, jog prognozuojama, kad Rusija „2015 metais patirs didelę recesiją ir tolesnį traukimąsi 2016 metais“.

„Šis pasitikėjimo mažėjimas tikriausiai suvaržys vidaus paklausą ir padidins ir taip chroniškai nepakankamą investavimą į Rusijos ekonomiką“, – perspėjo agentūra.

„Moody`s“ Rusijos kredito reitingą sumažino iki Ba1 (neinvesticinio/spekuliacinio) lygio. Anksčiau šis reitingas buvo Baa3.

Sausio 26 dieną Maskvą suerzino „Standard & Poor`s“ sprendimas sumažinti jos reitingą iki spekuliacinio lygio.

„Moody`s“ penktadienį nurodė, kad Rusijos vyriausybės fiskalinis stiprumas „iš esmės mažės“ toliau bėgant kapitalui ir mažėjant šalies prieigai prie tarptautinių kapitalo rinkų.

„Moody`s“ taip pat nurodė, kad šiuo metu nors ir būdama maža, didėja rizika, jog vyriausybė į tarptautinį spaudimą dėl Ukrainos krizės gali reaguoti sulėtindama užsienio skolos mokėjimą.

Be to, „Moody`s“ savo reitingą susiejo su neigiama perspektyva, nurodydama, kad Rusijai potencialiai gresia dar vienas sumažinimas artimiausiais mėnesiais.

„Labiau tikėtina, kad artimiausiais mėnesiais Rusijai bus taikomos papildomos sankcijos, užuot atšaukus dabartines. Su tuo susijusi rizika ekonomikoje taip pat rodo neigiamą tendenciją“, – sakoma jame.

Rusijos reitingo bloginimas sekė po visą savaitę Ukrainos rytuose nesiliovusių kovų, kurios pažeidžia neseniai Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ukrainos ir prorusiškų separatistų sutartas paliaubas.

Penktadienį Jungtinės Valstijos, lyderiaujančios savo sankcijomis Rusijai, pareiškė griežčiausią pastaruoju metu kritiką, kaltindamos separatistus remiančią Rusiją kenkimu pasaulinei tvarkai.

„Mes raginame Rusiją vykdyti savo įsipareigojimus neatidėliotinai ir ryžtingais veiksmais, kad nebematytume vėl naikinamų miestų ir daugiau prarastų gyvybių Rytų Ukrainoje“, – sakė Valstybės departamento atstove Jen Psaki.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi