Verslas

2015.02.21 09:52

Neįtikėtinai greitai susitarė dėl Graikijos likimo

DELFI.lt, BNS 2015.02.21 09:52

Neprireikė nė keturių valandų, o Euro grupės susitikimas dėl Graikijos likimo baigėsi susitarimu.

Neprireikė nė keturių valandų, o Euro grupės susitikimas dėl Graikijos likimo baigėsi susitarimu.

Atėnams skolinimosi programa pratęsiama bent 4 mėnesiams.

Euro zonos finansų ministrai parengė bendro su Graikija teksto projektą, kuris buvo palaimintas.

Euro grupė įpareigojo Graikiją iki vasario 23 d. vakaro parengti reformų sąrašą laikantis galiojančių Atėnų įsipareigojimų. Tai sakoma penktadienį įvykusio Euro grupės posėdžio dėl Graikijos baigiamajame pareiškime.

„Graikijos valdžia pateiks pirmąjį reformų, grindžiamų galiojančiais susitarimais, sąrašą iki pirmadienio vakaro. (Europos ir tarptautinės) institucijos pateiks pirmąjį vertinimą, ar šie pasiūlymai yra pakankamas pagrindas pradėti rengti eilinę ataskaitą (apie ekonomikos būklę ir reformų procesą šalyje), – pažymima dokumente. – Bendradarbiaujant su institucijomis šis sąrašas bus tobulinamas ir galutinai patvirtintas balandžio pabaigoje.“

Pareiškime ypač pabrėžiama, kad tik šios ataskaitos patvirtinimas leis Graikijai gauti kitą lėšų dalį pagal ES stabilizavimo fondo (EFSF) programą. Šių lėšų skyrimą taip pat turės patvirtinti Euro grupė.

„Graikijos vyriausybė taip pat patvirtino savo besąlygišką pasirengimą laikytis finansinių įsipareigojimų kreditoriams“, – pažymima dokumente.

Prieš specialų susitikimą, po ankstesnių žlugusių derybų raundų, buvo daug nerimo, kad teks vėl kautis su naujuoju Graikijos finansų ministru Yaniu Varoufakiu, buvo nusiteikta derėtis per naktį, rašo spiegel.de. Todėl vos 4 valandas užtrukęs susitikimas daug ką nustebimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.