Verslas

2015.09.08 13:45

Aiškėja „Google“ planai Lietuvoje

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Šiuo metu JAV interneto milžinė „ Google“ ieško vieno lietuviškai kalbančio specialisto darbui Dubline ir kol kas neatskleidžia detalesnių planų, kada kursis Vilniuje. Tuo metu rinkoje kalbama, kad iš Varšuvos „Google“ planuoja perkelti Baltijos šalių pardavimų padalinį, penktadienį rašo delfi.lt

Šiuo metu JAV interneto milžinė „ Google“ ieško vieno lietuviškai kalbančio specialisto darbui Dubline ir kol kas neatskleidžia detalesnių planų, kada kursis Vilniuje. Tuo metu rinkoje kalbama, kad iš Varšuvos „Google“ planuoja perkelti Baltijos šalių pardavimų padalinį.

„Sausį klausiamas, ar samdysime darbuotojus iš Lietuvos, atsakiau, kad nuolatos ieškome gabių darbuotojų, tiek iš Lietuvos, tiek ir iš visų kitų šalių. Esame kiek kitaip organizuoti, „Google“ darbuotojai yra mobilūs ir gali gana laisvai judėti tarp „Google“ biurų, o tautybės nėra vertinamos samdant darbuotojus“, – DELFI sakė „Google“ Baltijos šalių verslo plėtros vadovas Vytautas Kubilius.

Pasak jo, visos laisvos pozicijos yra skelbiamos įmonės tinklalapyje. Šiuo metu ieškoma lietuviškai kalbančio finansų specialisto (angl. Associate Account Strategist) darbui Dubline Baltijos šalių komandoje.

„Tuo tarpu angliškai ar kitomis kalbomis kalbantiems gabiems žmonėms galime pasiūlyti pretenduoti į bet kurią iš kelių tūkstančių laisvų darbo vietų įvairiose pasaulio šalyse. Dėl galimo atstovybės atidarymo Baltijos šalyse šiuo metu neturiu naujos informacijos pasidalinimui, tačiau intereso tikrai neprarandame ir domimės galimybėmis“, – teigė V. Kubilius.

Tuo metu asociacijos „Infobalt“ inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis sako, kad „Google“ sprendimas įkurti biurą Vilniuje neturės įtakos IT specialistų rinkai Lietuvoje.

„Kol kas apie kokį nors „Google“ padalinį, kuris būtų susijęs su programinės įrangos kūrimu ar duomenų centrais, mums neteko girdėti. Kiek žinau, tai yra daugiau plėtra, susijusi su reklamos ir paslaugų pardavimais regione. O tai kažkokio ypatingo poveikio IT specialistų rinkai neturime pagrindo tikėtis, tačiau tai gali keistis, jeigu „Google“ matys galimybes čia kurti padalinius, susijusius su programinės įrangos kūrimu“, – DELFI komentavo jis.

Apie būsimo Lietuvos biuro personalo skaičių jis sakė nieko nežinąs.

„Žinau tik tiek, kad iš Varšuvos į Vilnių jie perkelia savo regioninį centrą Baltijos šalims. Iki šiol jie dirbo iš Varšuvos“, – teigė A. Plečkaitis.

DELFI primena, kad Lietuvoje ne vienerius metus kalbama, kad čia gali įsikurti „Google“, tačiau realių žingsnių iki šiol nebuvo žengta. Vis tik šį sausį dalyvaudama konferencijoje Davose apie kompanijos planus steigti biurą Vilniuje pranešė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.