Verslas

2015.02.19 20:30

Vokietija atmetė Graikijos prašymą skolas grąžinti vėliau

BNS 2015.02.19 20:30

Vokietija ketvirtadienį atmetė Graikijos prašymą Europos partnerėms pusei metų pratęsti ES skolinimosi programą sakydama, kad tai nėra esminis sprendimo pasiūlymas.

Vokietija ketvirtadienį atmetė Graikijos prašymą Europos partnerėms pusei metų pratęsti ES skolinimosi programą sakydama, kad tai nėra esminis sprendimo pasiūlymas.

„Atėnų dokumentas nėra esminis sprendimo pasiūlymas“, – sakė Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble trumpame pareiškime.

„Iš tiesų juo siekiama pratęsti finansavimą, nesilaikant programos reikalavimų. Laiškas neatitinka kriterijų, dėl kurių Eurogrupė susitarė pirmadienį“, – nurodoma jame.

Skolų slegiama Graikija pateikė prašymą Europos Sąjungai šešiems mėnesiams pratęsti skolinimosi programą, kurios terminas baigiasi šio mėnesio pabaigoje, tačiau nenori toliau laikytis griežto taupymo.

Vokietija ne kartą atmetė siūlymus suteikti Graikijai daugiau laiko dabartiniams įsipareigojimams vykdyti, ypač įsipareigojimo vykdyti griežto taupymo programą, tvirtindama, jog skolinimosi pratęsimas yra neatsiejamai susijęs su reformomis, dėl kurių su Atėnais buvo susitarta anksčiau.

Pirmadienį vykusiose derybose euro zonos finansų ministrai Atėnams iškėlė penkias sąlygas finansinei pagalbai pratęsti, tarp kurių yra reikalavimas neatsisakyti anksčiau prisiimtų reformų.

Taip pat reikalaujama, kad Atėnai nesiimtų naujų reformų, kurios būtų sunki našta Graikijos valstybės finansams, ir įsipareigotų grąžinti skolas visiems kreditoriams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.