Verslas

2019.03.29 17:46

„Swedbank“ nuo pinigų plovimo skandalo pradžios neteko 38 proc. vertės

ELTA 2019.03.29 17:46

„Swedbank“ akcijų kaina Stokholmo biržoje penktadienį nukrito iki 130,6 Švedijos kronos, o tai reiškia, kad nuo pinigų plovimo skandalo pradžios bankas neteko 38 proc. arba 8,7 mlrd. eurų savo vertės, rašo estų laikraštis „Postimees“.

Vasario 19 d., likus dienai iki Švedijos nacionalinio transliuotojo SVT paskelbtos informacijos apie galimą pinigų plovimą banke, „Swedbank“ akcijų kaina siekė 210,8 kronos. Tuo metu banko vertė sudarė 22,78 mlrd. eurų, tačiau nuo to laiko banko akcijų kaina rieda žemyn.

Ketvirtadienį „Swedbank“ direktorių taryba nusprendė atleisti banko vadovę Birgitte Bonnesen, o prekyba banko akcijomis buvo trumpam sustabdyta. Iki sustabdymo vienos akcijos kaina sudarė 148,45 kronos, o uždarius Stokholmo biržą ketvirtadienį „Swedbank“ akcijos kaina siekė 142,15 kronos.

Penktadienį akcijų kaina smuko dar kiek daugiau nei 7 proc. iki 130,6 kronos ir dabar yra 38 proc. mažesnė nei vasario 19 d.. Palyginimui, į didžiulį pinigų plovimo skandalą pernai įsipainiojęs „Danske Bank“ prarado apie pusę vertės, kol akcijų kaina stabilizavosi.

ELTA primena, kad ketvirtadienį B. Bonnesen buvo atleista iš Švedijos finansų grupės „Swedbank“ prezidentės ir vykdomosios direktorės pareigų. Įtariama, kad „Swedbank“ vadovybė iš anksto žinojo apie artėjantį pranešimo žiniasklaidoje dėl galimo banko įtraukimo į pinigų plovimo schemas paskelbimą bei informavo apie tai akcininkus, kad būtų minimizuoti jų nuostoliai dėl galimo akcijų nuvertėjimo.

Šio mėnesio viduryje naujienų agentūra „Bloomberg“ pranešė, kad SVT, remdamasi „Swedbank“ 2018 metų vidaus ataskaita, įvardijo didelę sumą. Per šiame banke atidarytas sąskaitas 2007-2015 metais galėjo būti pervesta apie 95 mlrd. kronų (9 mlrd. eurų) įtartinų lėšų. Šią savaitę buvo atskleista naujos informacijos, kad „Swedbank“ teikė klaidingus duomenis JAV valdžios institucijoms, kurios buvo pateikusios užklausimų dėl „Panamos bylos“ tyrimų.