Verslas

2015.09.08 13:45

ES ragina rasti bendrą poziciją dėl Graikijos skolų

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė, kad toliau stengiamasi rasti kompromisą tarp Atėnų ir skeptiškai nusiteikusių euro zonos partnerių dėl Graikijos skolinimosi sutarties pratęsimo.

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pareiškė, kad toliau stengiamasi rasti kompromisą tarp Atėnų ir skeptiškai nusiteikusių euro zonos partnerių dėl Graikijos skolinimosi sutarties pratęsimo.

„Mes dabar žiūrime, ar įmanoma rasti bendrą poziciją dėl dabartinės programos pratęsimo“, – sakė Europos Komisijos vicepirmininkas bei euro reikalų ir socialinio dialogo komisaras Valdis Dombrovskis.

„Geriausias būdas judėti į priekį yra pratęsti dabartinę programą su jos sąlygomis“, – sakė jis spaudos konferencijoje.

Atėnai prašymą pratęsti Graikijos dabartinę finansinės pagalbos programą turėtų pateikti ketvirtadienį Briuselyje, tačiau priešininkai tam griežtai nepritaria.

Graikija leido suprasti, kad nori pratęsti skolinimosi sutartį be jokių taupymo įsipareigojimų, kuriuos davė mainais už 240 mlrd. eurų finansinę pagalbą. Susitarimas dėl šios pagalbos baigia galioti vasario 28 dieną.

„Mums reikia pamatyti ant popieriaus, ko konkrečiai prašo Graikijos vyriausybė, ir tik tada mes galėsime komentuoti, – sakė V. Dombrovskis. – Tai truputį priklauso nuo to, kaip suprantamas terminas „skolinimosi sutartis“.

ES vykdančioji institucija Europos Komisija neturi balso, sprendžiant Graikijos skolos problemą, visi sprendimai dėl euro zonos priklauso nuo 19-os euro zonos narių.

Šaltiniai Briuselyje informavo, kad ketvirtadienį numatomas euro zonos šalių aukšto rango pareigūnų susitikimas, kuriame bus svarstomas Graikijos pasiūlymas.

Po šio susitikimo kitą dieną gali būti paskirtas ministrų susitikimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.