Naujienų srautas

Verslas2019.03.29 08:13

Nepaisant JAV spaudimo, „Huawei“ pelnas pernai šoktelėjo 25 proc.

ELTA 2019.03.29 08:13

Kinijos technologijų milžinės „Huawei“ grynasis pelnas praėjusiais metais augo 25 proc., penktadienį pranešė bendrovė, žadėdama „atsikratyti išorinio nerimo“, kylančio dėl pasaulinės Jungtinių Valstijų kampanijos, kuria bandoma įtraukti įmonę į „juodąjį sąrašą“.

Grynasis pelnas pernai ūgtelėjo iki 59,3 mlrd. juanių (8,8 mlrd. JAV dolerių), teigiama bendrovės pranešime. 

„Žengiant į priekį mums reikia daryti viską, ką galime, kad atsikratytume išorinio nerimo ir ribojimų, pagerintume valdymą ir siektume progreso savo strateginių tikslų link“, - akcentavo rotacinis pirmininkas Guo Pingas. 

Visos bendrovės pajamos augo 19,5 proc., o vartotojų verslas šoktelėjo 45 proc.

Tačiau įmonės verslas, susijęs su telekomunikacijų infrastruktūros tiekimu daugeliui pasaulio šalių, per metus smuktelėjo 1,3 proc. po 2,5 proc. plėtros 2017-aisiais.

„Huawei“ yra pirmaujanti įrangos naujos kartos 5G mobiliesiems tinklams gamintoja. Jie atneštų beveik momentinį ryšį išmaniesiems telefonams, bet yra stabdomi kai kuriose Vakarų rinkose dėl nerimo, kad Pekinas gali gauti prieigą prie ypatingos svarbos infrastruktūros.

Be to, gruodį buvo areštuota „Huawei“ finansų vadovė Meng Wanzhou, įmonės įkūrėjo Ren Zhengfei duktė. 

Meng Wanzhou areštuota Kanadoje Vašingtono prašymu dėl kaltinimų, kad ji ir „Huawei“ apėjo Jungtinių Valstijų sankcijas Iranui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi