Verslas

2015.02.18 18:07

Prasideda pagrindinis IAE išmontavimo etapas

ELTA2015.02.18 18:07

Šiemet prasideda kritinis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo proceso laikotarpis – iki 2028 m. ketinama atlikti pagrindinius išmontavimo darbus.

Šiemet prasideda kritinis Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo proceso laikotarpis – iki 2028 m. ketinama atlikti pagrindinius išmontavimo darbus.

„2015-2028 metais bus atliekami pagrindiniai išmontavimo darbai – tai taps kritiniu viso IAE uždarymo proceso laikotarpiu. Reaktorių įrangos išmontavimo projektai, kuriuos planuojama užbaigti iki 2035 m., yra vieni sudėtingiausių. Reaktoriaus zonos ardymas yra nepertraukiamas procesas, kurio metu bus paliestos ypatingo pavojingumo medžiagos, būtent dėl šios priežasties technologiniu ir branduolinės saugos požiūriu šis procesas gali būti pradėtas tik turint pakankamus išteklius jo užbaigimui“, – sako IAE eksploatacijos nutraukimo departamento direktorius Sergejus Krutovcovas.

Kaip skelbia VĮ Ignalinos atominė elektrinė, nuo 2010 m. iki šiol yra išmontuota per 21,8 tūkst. tonų įrangos ir susijusių konstrukcijų, arba 16,8 proc. viso ketinamo išmontuoti įrangos kiekio.

Nutraukus IAE eksploatavimą, išmontavimo darbų apimtys kasmet auga. 2014-aisiais išmontuota 7188 tonos įrangos ir susijusių konstrukcijų, ne mažiau jų išmontuoti planuojama ir šiemet.

Pagal galutinį Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo planą, iš viso planuojama išmontuoti apie 129,7 tūkst. tonų įrangos ir susijusių konstrukcijų.

Didžioji dalis išmontuotos įrangos, praėjusi užterštumo radionuklidais patikrinimą, aukcionuose bus parduodama kaip metalo laužas, likusi dalis bus laikinai saugoma įmonės teritorijoje buferinėje saugykloje iki jos pervežimo į atliekynus galutiniam laidojimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.