Verslas

2015.02.17 22:38

Pirmąsias paraiškas pagal Kaimo plėtros programą priims balandžio pradžioje

ELTA 2015.02.17 22:38

Pirmąsias paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. plėtros programą ketinama priimti balandžio pradžioje. Pirmieji pretenduoti į europinę paramą galės jaunieji ūkininkai.

Pirmąsias paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. plėtros programą ketinama priimti balandžio pradžioje. Pirmieji pretenduoti į europinę paramą galės jaunieji ūkininkai.

Pagal praėjusį penktadienį Europos Komisijos patvirtintą naujojo finansinio laikotarpio Kaimo plėtros programą bus išdalinta 1,98 mlrd. eurų, iš kurių didžioji dalis – 1,61 mlrd. – eurų sudarys Europos Sąjungos (ES) lėšos.

Lyginant su ankstesne Kaimo plėtros programa, pinigų suma yra sumažėjusi 14 proc. – praėjusiu laikotarpiu ji sudarė 2,2 mlrd. eurų. Sumažėjus bendrai programos vertei, finansavimas mažintas visoms priemonėms, tik ūkių modernizavimui skirta suma nesikeitė.

Finansavimas kaimo plėtrai bus išdalintas pagal šešiolika programos priemonių. Kaip antradienį spaudos konferencijoje sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, lėšos bus nukreiptos į kaimo ir žemės ūkio ekonomikos skatinimą, darbo vietų kūrimą – siekiama, kad per Kaimo plėtros programą ateinančios investicijos sukurtų kuo didesnę pridėtinę vertę.

Didesnį dėmesį naujuoju finansiniu laikotarpiu žadama skirti ir aplinkosaugai. Taip pat numatyta apmokyti daugiau nei 130 tūkst. asmenų, įskaitant ūkininkus, žemės ir miškų valdytojus, maisto pramonės ir kaimiškųjų smulkaus bei vidutinio verslo įmonių atstovus. Bus siekiama pagerinti jų profesinius įgūdžius ir skatinti veiklos įvairinimą.

„Pirmosios paraiškos bus pateiktos jau šį pavasarį. Pirmieji šaukimai bus skirti jaunųjų ūkininkų įsikūrimui: kovo pradžioje jau bus paruoštos taisyklės, o balandžio pradžioje pradėsime rinkti paraiškas“, – sakė V. Baltraitienė.

Naujoji Kaimo plėtros programa pradžiugins žvyrkelių asfaltavimo laukiančius regionų gyventojus. Per gyvenvietes, kuriose yra iki 1 tūkst. gyventojų, einančių žvyrkelių, taip pat tokias gyvenvietes su rajonų centrais jungiančių arba prie pagrindinių kelių privedančių žvyrkelių asfaltavimui Žemės ūkio ir Susisiekimo ministerijos skirs po 15 mln. eurų.