Verslas

2015.02.17 23:32

Graikija prašys daugiau laiko

BNS, ELTA, LRT.lt2015.02.17 23:32

Graikija ketina prašyti finansinės pagalbos programos, kurią jai teikia Europos kreditoriai, pratęsimo, bet be sudėtingų įsipareigojimų, kuriuos tektų prisiimti, jei šalį iš tikrųjų tektų gelbėti. Apie tai informuoja AFP, remdamasi šaltiniu Atėnų vyriausybėje.

Graikija ketina prašyti finansinės pagalbos programos, kurią jai teikia Europos kreditoriai, pratęsimo, bet be sudėtingų įsipareigojimų, kuriuos tektų prisiimti, jei šalį iš tikrųjų tektų gelbėti. Apie tai informuoja AFP, remdamasi šaltiniu Atėnų vyriausybėje.

Šalies vyriausybė sieks susitarti dėl pagalbos programos, kuri truktų dar šešis mėnesius, pranešė Graikijos televizija.

Anksčiau skelbta, kad Graikija nesutiks su jokiais ultimatumais derybose su Europos Sąjunga, kurios laikomos paskutine galimybe susitarti dėl finansinės pagalbos Atėnams ir reformų.

„Graikijos vyriausybė nepriims jokių ultimatumų. Ji pasiryžusi gerbti visuomenės jai suteiktą mandatą ir demokratijos tradiciją Europoje“, – sakė šaltinis, ES šalių finansų ministrams vėl rengiantis susitikti aptarti Graikijos krizės.

Kita vertus, Atėnai lieka tvirtai įsipareigoję ieškoti abiem pusėms naudingo sprendinio, pabrėžė šaltinis, pridūręs, kad pasiekti tokį susitarimą visiškai įmanoma.

Pirmadienį vykusios euro zonos finansų ministrų derybos baigėsi nepasiekus jokio susitarimo dėl Graikijos skolų, kai Atėnai atsisakė prašyti pratęsti dabartinę finansinės pagalbos programą.

Eurogrupės vadovas Jeroenas Dijsselbloemas sakė, kad Graikija dar gali iki savaitės pabaigos pateikti tokį prašymą. ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) 240 mlrd. eurų vertės finansinės pagalbos programa baigs galioti šio mėnesio pabaigoje.

Minėtas Graikijos vyriausybės šaltinis sakė, kad J. Dijsselbloemas susitikime pristatė darbinį dokumentą, kurio sąlygos, pavyzdžiui, įsipareigojimai tęsti privatizaciją ir vykdyti darbo rinkos bei pensijų reformas, Atėnams buvo nepriimtinos.

W. Schaeuble: Graikija turi apsispręsti

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble tikina, jog Graikija privalo pagaliau apsispręsti, ar nori tęsti finansinės paramos programą, skelbia BBC.

„Nei vienas mano kolega nesupranta, ko Graikija nori... neaišku, ar ir pati Graikija žino“, – sakė jis.

Atvykęs į finansų ministrų susitikimą antradienį, Jungtinės Karalystės atstovas George`as Osborne`as įspėjo, kad nesėkmingos derybos skaudžiai atsilieps ekonominiam stabilumui Europoje.

Nyderlandų finansų ministras J. Dijsselbloem, vadovaujantis euro grupės susitikimams, pirmadienį įspėjo Graikijos atstovus, kad laikas deryboms senka. Jo žodžiais tariant, „dabar Graikijos eilė nuspręsti, ar nori tęsti finansinės paramos programą“. Prieš antradienio susitikimą jis išreiškė viltis, kad Graikija sieks pratęsti finansinę paramą, o tai leis lanksčiau pažvelgti į situaciją.

Dabartinė Graikijos finansinės paramos programa baigiasi vasario 28 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.