Verslas

2019.03.28 11:49

„Swedbank“ grupės vadovė atleidžiama iš pareigų

LRT.lt 2019.03.28 11:49

„Swedbank“ grupės vadovė Birgitte Bonnesen atleidžiama iš pareigų, ketvirtadienį pranešė „Bloomberg“.

LRT.lt primena, kad Švedijos teisėsauga trečiadienį atliko kratas „Swedbank“ pagrindinėje būstinėje Stokholme. Apie tai pranešė agentūros AP ir „Bloomberg“.

Švedijos ekonominių nusikaltimų vyriausiasis prokuroras Thomas Langrotas pareiškė, jog buvo siekiama išsiaiškinti, ar „Swedbank“ iš anksto žinojo apie artėjantį pranešimo žiniasklaidoje apie galimą banko įtraukimą į pinigų plovimo schemas paskelbimą bei informavo apie tai akcininkus, kad būtų minimizuoti jų nuostoliai dėl galimo akcijų nuvertėjimo, skelbė BNS.

„Swedbank“ pasamdytam analitiniam konsultacijų centrui „Forensic Risk Alliance“ (FRA) praėjusį penktadienį paskelbus palankias bankui preliminarias tyrimo išvadas apie įtariamą banko dalyvavimą pinigų plovimo veikloje Baltijos šalyse, „Swedbank“ direktorių taryba išreiškė pasitikėjimą B. Bonnesen, tačiau, šią savaitę savo nuomonę pakeitė. 

„Bloomberg“ pranešė, kad banko valdyba sprendimą priėmė ketvirtadienio rytą. Kol kas B.Bonnesen pakeis vyr. finansininkas Andersas Karlssonas.

Kiek daugiau nei prieš mėnesį Švedijos transliuotojo SVT tiriamosios žurnalistikos laida „Uppdrag Granskning“ paskelbė, kad pinigų srautai tarp „Swedbank“ ir itin plataus masto tarptautinio pinigų plovimo skandalo centre atsidūrusio „Danske Bank“ filialo Estijoje 2007–2015 metais galėjo viršyti 40 mlrd. Švedijos kronų (3,8 mlrd. eurų). Tai galėjo būti pinigų plovimas – pinigai keliavo tarp maždaug 50-ies realiai neveikusių įmonių sąskaitų, rašė BNS.

Šio mėnesio viduryje agentūra „Bloomberg“ pranešė, jog SVT, remdamasi „Swedbank“ 2018 metų vidaus ataskaita, jau įvardijo gerokai didesnę sumą – per šiame banke atidarytas sąskaitas 2007-2015 metais galėjo būti pervesta apie 95 mlrd. kronų (9 mlrd. eurų) įtartinų lėšų.