Naujienų srautas

Verslas

2019.03.28 09:51

Sinkevičius dėl „Swedbank“ atliktų kratų: tai gali sukelti didelius rūpesčius verslui regionuose

ELTA 2019.03.28 09:51

Komentuodamas trečiadienį banko „Swedbank“ būstinėje Stokholme atliktas kratas, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad pagrindinė susirūpinimą kelianti problema yra kreditavimas ir priėjimas prie kapitalo Lietuvoje.

„Realiai yra likę du bankai, kurie gali kredituoti verslą – „Swedbank“ ir SEB. Ir vakar matėme, koks smūgis ištiko „Swedbank“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė ministras.

Anot jo, šis bankas iki šiol nėra turėjęs tokios krizės. O tai kartu yra ir neapibrėžtumas mūsų šalies verslui, ypatingai apsunkinantis sąlygas verslui regionuose.

„Bankai jau dabar yra labai konservatyvūs, ypatingai regioninių įmonių atžvilgiu. Kadangi jie dabar krečiami savo vidinių krizių, panašu, kad jie bus dar konservatyvesni“, – sakė V. Sinkevičius.

Pasak jo, tas neapibrėžtumas tikrai nepadeda verslui. Ypatingai tam, kuris dabar yra sėkmingas ir kuriam reikalingas finansavimas, kurio negalima užtikrinti ES investicijomis, „Invega“ fondais.

Komentuodamas Lietuvos banko vadovo išsakytą susirūpinimą dėl to, jog nėra garantijų, kad kažkuris bankas nenuspręs pasitraukti iš Baltijos šalių, ministras sakė, kad tokiu atveju išliktų vienintelė pozityvi viltis, jog tą vietą užpildytų kitas, sėkmingai veikiantis bankas.

ELTA primena, kad „Swedbank“ pinigų plovimo skandalui vis gilėjant, o teisėsaugai atliekant tyrimus, „Swedbank“ būstinėje Stokholme trečiadienį atliktos kratos.

Švedijos ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyba paskelbė pradėjusi kratą „Swedbank“ būstinėje dėl tyrimo, ar bankas sulaužė akcininkų informavimo taisykles vasarį didžiausiems akcininkams atskleisdamas duomenis, kad Švedijos nacionalinis transliuotojas SVT skelbs įtarimus „Swedbank“ dėl pinigų plovimo, rašo „Financial Times“.

„Swedbank“ akcijos, jau smukusios po nemažai atskleistų duomenų apie galimą pinigų plovimą, trečiadienį nukrito dar 7,7 proc.

Prokurorai „Financial Times“ sakė besitikintys pateikti daugiau informacijos, taip pat ir apie tai, ar „Swedbank“ tyrimas gali būti praplėstas, vėliau, kai kratos bus užbaigtos.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas praėjusią savaitę sakė, kad neturi informacijos, jog skandinaviški bankai dėl galimų pinigų plovimo skandalų gali trauktis iš Baltijos šalių, tačiau pripažino, kad situacija kelia nerimą.

„Be abejo, neramu, nes koncentracija yra nemenka, ir bet koks pajudėjimas padarytų poveikį ekonomikai, nes per skolinimąsi paveiktų bendrąjį vidaus produktą (BVP) ir ekonomikos augimo tampą“, – teigė V. Vasiliauskas.

„Swedbank“ Estijos filialo generalinis direktorius Robertas Kittas praėjusią savaitę sakė, kad prielaidos, jog dėl pinigų plovimo skandalo „Swedbank“ gali pasitraukti iš Baltijos šalių, yra gryna spekuliacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi