Verslas

2019.03.27 12:36

Po techninės patikros „Independence“ atnaujina veiklą

LRT.lt2019.03.27 12:36

Trečiadienį į Klaipėdos uostą atvykęs SGD dujovežis „Arctic Princess“ žymi vasario pabaigoje prasidėjusių suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos techninės patikros ir priežiūros darbų pabaigą. SGD ir naftos terminalų operatorės KN („Klaipėdos nafta“) su SGD laivo-saugyklos „Independence“ savininke „Hoegh LNG“ vykdyta patikra, didesnių defektų patikros metu nenustatyta, rašoma pranešime.

Iš Norvegijos SGD krovinį atgabenęs dujovežis „Arctic Princess“ pradės keturių SGD laivo-saugyklos „Independence“ talpų atšaldymą iki įprastinės -160 C laipsnių temperatūros. Pirmąsyk nuo terminalo veiklos pradžios prasidėjus techninės patikros ir priežiūros darbams talpos buvo atšildytos, kad specialistai galėtų įvertinti jų būklę.

Šiek tiek ilgiau nei mėnesį trukusios nuodugnios laivo korpuso, SGD talpyklų ir visos išdujinimo įrangos patikros metu nenustatyta jokių rimtų defektų, o darbai atlikti nenukrypstant nuo iš anksto numatyto darbų plano.

SGD terminalo veiklos tęstinumą garantuoja šiandien į Klaipėdos uostą atvykęs SGD dujovežis „Arctic Princess“, kuriuo atgabenta 138 tūkst. kub. m SGD. Nuo Klaipėdos SGD terminalo veiklos pradžios tai yra 49-as SGD importo krovinys. Planuojama, kad iki 2019 dujų metų pabaigos (2019 m. spalio mėn.) į Klaipėdos uostą užsuks dar 5 didieji dujovežiai, kurie atgabens 690 tūkst. kub. m SGD. 

Kas penkis metus patikrinti SGD laivo-saugyklos su išdujinimo įrenginiu (angl. FSRU) korpusą, įrangą bei talpas privaloma pagal laivui suteiktos DNV GL klasės bei registracijos šalies reikalavimus. Tokios apimties „Independence“ techninės priežiūros darbai buvo atlikti pirmąsyk, o pasaulyje kol kas nesant ilgametės praktikos, kaip tikrinti SGD laivus-saugyklas su išdujinimo įrenginiais, Klaipėdoje specialistų sukaupta patirtis virs kontroliuojančių institucijų gairėmis atlikti analogiškų SGD laivų-saugyklų patikras kitur pasaulyje. 

Siekiant efektyviai valdyti veiklą SGD terminalo klientai apie numatomus darbus buvo informuoti prieš pusmetį, į tai buvo atsižvelgta planuojant 2019 dujų metų grafiką.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt