Verslas

2019.03.27 10:48

Vasiliauskas atmeta Jakeliūno teiginius dėl „Revolut“

BNS2019.03.27 10:48

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui pareiškus, kad Lietuvos banko (LB) vadovas galėjo daryti įtaką strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos pirmininkui apie specializuotą banką Lietuvoje kuriantį Jungtinės Karalystės finansų startuolį „Revolut“, Vitas Vasiliauskas kategoriškai atmeta tokius teiginius.

„Teiginius apie Lietuvos banko pirmininko galimai darytą įtaką komisijos pirmininko nuomonei apie „Revolut“ vertiname kaip viešą tikrovės neatitinkančios informacijos pateikimą. Nei LB, nei jo valdyba ar jos pirmininkas niekada jokiais būdais nėra bandę daryti ar darę įtaką Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijai ar jos pirmininkui“, – rašoma V. Vasiliausko pareiškime. 

S. Jakeliūnas komisijai siūlo atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad V. Vasiliauskas galėjo daryti įtaką jos  pirmininko, Vyriausybės vicekanclerio  Almino Mačiulio nuomonei apie „Revolut“. 

„Tai galėjo lemti palankų „Revolut“ vertinimą 2018 metų rugsėjo mėnesį vykusio komisijos posėdžio metu bei iš esmės prisidėti prie licencijos jam suteikimo“, – rašoma nutarimo projekte, dėl kurio siūloma trečiadienį balsuoti Seimo komiteto nariams.

Pasak dokumento, Lietuvos bankas gali būti politiškai pažeidžiamas dėl savo vaidmens kviečiant „Revolut“ į Lietuvą ir dėl galimo dvejopų standartų taikymo, suteikiant jam specializuoto banko licenciją. 

V. Vasiliauskas tikina, jog nėra jokio pagrindo ar prielaidų teigti, kad LB gali būti politiškai pažeidžiamas.

„Nei Lietuvos bankas, nei jo valdyba ar jos pirmininkas niekada jokiais būdais nėra kvietę „Revolut Technologies“ į Lietuvą, taip pat netaikė dvejopų standartų tarpininkaujant licencijos jam išdavimo procese“, – teigia LB. 

Anot jo, Lietuvos banke sukurta „Newcomer“ programa, per kurią potencialūs rinkos dalyviai konsultuojami dėl veiklos galimybių Lietuvoje, per ją konsultuoti ir „Revolut“ atstovai.

Be to, LB atkreipė dėmesį, kad galutinį sprendimą dėl licencijos išdavimo priėmė Europos Centrinis Bankas.

„Nei ECB, nei Lietuvos bankas neįžvelgė rizikų Lietuvos indėlių draudimo sistemai ar grėsmių šalies finansiniam stabilumui ar kitų galimų rizikų“, – rašoma LB pareiškime. 

Jeigu Seimo Biudžeto ir finansų komitetas komitetas trečiadienį nesutiks kreiptis į Seimą, kad jis įpareigotų strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją dar kartą įvertinti „Revolut“ veiklą Lietuvoje,  S. Jakeliūnas žada to siekti asmeniškai ir Seimo nutarimo projektą šią savaitę teiks kaip parlamentaras.  

S. Jakeliūno įsitikinimu, „Revolut“ rizikos valdymas jau šiuo metu reikalauja ir ateityje reikalaus neproporcingų Lietuvos institucijų išteklių, lyginant su galimu rizikos ir naudos balansu. 

Pasak jo, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vertina „Revolut“ veiklą kaip rizikingą, tačiau tarnybos nuomonė komisijoje nebuvo tinkamai pristatyta ir aptarta. 

„Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje. „Revolut“ nurodo šiuo metu turintis 4 mln. klientų, o jo operacijų vertė siekia 4,6 mlrd. JAV dolerių per mėnesį

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.