Verslas

2015.02.12 21:36

Dirbantieji 2015-aisiais tikisi atlyginimų augimo

ELTA2015.02.12 21:36

Du iš trijų šalies įmonėse dirbančių žmonių mano, kad šiais metais atlyginimai kils. Tačiau tik 8 proc. įsitikinę, kad šis padidinimas palies daugumą, jo „nesuvalgys” infliacija.

Du iš trijų šalies įmonėse dirbančių žmonių mano, kad šiais metais atlyginimai kils. Tačiau tik 8 proc. įsitikinę, kad šis padidinimas palies daugumą, jo „nesuvalgys” infliacija.

Pasak apklausą atlikusio specialistų paieškos portal cvmarket.lt. atstovės Raimondos Tatarėlytės, įsivedus eurą viešojoje erdvėje kaip niekad pagausėjo kalbančių, kad atlyginimai šiemet augs. Tą pranašauja ne tik įvairūs ekonomistai, bet ir politikai – jau paskelbta apie didinamas algas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams. Nuo šių metų liepos 25 eurais ketinama kilstelėti ir minimalią algą (MMA).
 

„Kad atlyginimai kops į viršų, tiki ir 72 proc. mūsų apklaustų Lietuvos dirbančiųjų. Tačiau net 64 proc. iš jų su šiuo teiginiu sutinka pridėdami „bet“, – sako R.Tararėlytė.

Bene didžiausia dalis respondentų (21 proc.) teigia, kad algos tikrai bus kilstelėtos, bet tai nekompensuos vis brangstančio pragyvenimo, t.y. faktiškai perkamoji galia nedidės. 13 proc. sako, kad atlyginimai ūgtelės, bet tik siekiant suapvalinti po išvertimo į eurus kiek „pasišiaušusias“ sumas.

„14 proc. dalyvavusių apklausoje įsitikinimu, kils tik pačių darbdavių atlyginimai, beveik kas dešimtas mano, kad algos didės tik tiems, kurie šiandien gauna mažiausią atlygį. Ir tai ne darbdavio iniciatyva, o dėl politikų planuojamos didinti minimalios algos. Dar 7 proc. sutinka su nuomone, kad darbo užmokestis bus keliamas tik deficitiniams specialistams, galintiems perbėgti pas konkurentus ar išvykti į užsienį. Ir tik 8 proc. respondentų tiki, kad atlyginimai didės pakankamai ir daugumai dirbančiųjų,“ - teigė cvmarket.lt atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt