Verslas

2015.09.08 13:45

Vyriausybė nepritaria MMA susiejimui su vidutine alga

BNS 2015.09.08 13:45

Vyriausybė nepalaiko Seime svarstomo siūlymo minimalios algos (MMA) dydį susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu.

Vyriausybė nepalaiko Seime svarstomo siūlymo minimalios algos (MMA) dydį susieti su vidutiniu darbo užmokesčiu.

Vyriausybė trečiadienį nepritarė tai numatančioms Darbo kodekso pataisoms, kurias iniciavo Darbo partijos įkūrėjas, europarlamentaras Viktoras Uspaskichas bei „tvarkietis“ Petras Gražulis.

V. Uspaskichas siūlo, kad Vyriausybė Trišalės tarybos teikimu nustatytų tokią MMA, kuri atitiktų Europos socialinės chartijos ratifikavimo metu prisiimtus įsipareigojimus – būtų ne mažesnė kaip 60 proc. vidutinio darbo užmokesčio.

Vyriausybė pritarė tikslui įgyvendinti chartijos įsipareigojimus, tačiau pati kodekso pataisa, pasak socialinės apsaugos ir darbo viceministro Gintaro Klimavičiaus, yra perteklinė.

„Jau dabar Darbo kodekso nuostatos sako, kad tarptautinės sutartys darbo santykiams taikomos tiesiogiai. Vyriausybės 2012–2016 metų progamos 85 punkto nuostatos įtvirtina, kad atsigaunant ekonomikai, bus nuolat didinami atlyginimai atsiradus galimybei ir bus siekiama, kad jie siektų apie 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio“, - Vyriausybės posėdyje sakė G.Klimavičius.

P. Gražulis siūlo, kad MMA negalėtų būti mažesnė negu pusė praėjusiais metais įstatymų patvirtinto vidutinio darbo užmokesčio.

„Lietuvos įstatymai nenumato tvirtinti šalies ūkio vidutinio metinio darbo užmokesčio. Jeigu atsirastų toks kriterijus, jis turbūt lemtų savaiminį darbo užmokesčio indeksavimą“, – teigė G.Klimavičius.

Ministerija taip pat nurodė, kad pritarus P. Gražulio pataisai, MMA būtų nustatoma neatsižvelgiant į šalies ūkio vystymosi tendencijas, valstybės, savivaldybių ir darbdavių finansines galimybes, būtinybę didinti kitų darbuotojų, ypač kvalifikuotų, darbo užmokestį. Anot ministerijos, siūloma tvarka taip pat apribotų Trišalės tarybos teises tartis dėl MMA dydžio.

MMA nuo 2014 metų spalio 1 dienos siekia 300 eurų, ją padidinti iki 325 eurų ketinama nuo šių metų liepos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.