Verslas

2015.09.08 13:45

Siūloma naikinti kontrabandai pritaikytų automobilių techninę apžiūrą

ELTA2015.09.08 13:45

Muitinės pareigūnams siūloma suteikti teisę naikinti transporto priemonių, kurių konstrukcija yra pakeista ir pritaikyta kontrabandai gabenti, techninę apžiūrą.

Muitinės pareigūnams siūloma suteikti teisę naikinti transporto priemonių, kurių konstrukcija yra pakeista ir pritaikyta kontrabandai gabenti, techninę apžiūrą.

Tai numatančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas Vyriausybės svarstymui pateikė Susisiekimo ministerija.

„Šiuo metu įstatymas nenurodo, kada ir kokių institucijų pareigūnai turi teisę panaikinti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą. Tam, kad nekiltų nesusipratimų, privalome aiškiai apibrėžti ne tik šių dokumentų panaikinimo tvarką, bet ir galimus atvejus“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Ministerija siekia, kad muitinės įstaigų pareigūnai nustatytais atvejais ir tvarka galėtų panaikinti motorinių transporto priemonių ir (ar) priekabų, kurios perdirbtos kontrabandai vežti, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Taip pat ketinama nustatyti ne tik techniškai netvarkingų ir grėsmę saugiam eismui keliančių motorinių transporto priemonių ir (ar) priekabų techninės apžiūros panaikinimo tvarką, bet ir konkrečius neatitikimų techniniams reikalavimams atvejus.

Įstatymo pataisose išvardinta, kad tam tikrais atvejais transporto priemonių privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą galės panaikinti policijos, Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos ir muitinės pareigūnai.